1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прошетка со момчето во природа? Каде?

Дискусија во 'Врски' започната од slatkichKa123, 7 март 2011.

  1. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Не сум сигурна дека тука треба да прашам во оваа група теми, ама незнев баш кај :) Каде да одам со дечкото кога ќе биде сончево деновиве? Парк ми е некако онака.. Сакав да одиме на Водно, да прошетаме по природа (колку останала) ама тој уште нема возачка и не вози, а јас уште помалце :) Како да одам до таму, такси колку би било или некој друг предлог, нешто забавно, секој втор ден сме на кафе. :D Фала
     
  2. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Па водно е добра идеја. А за тоа како да стигнеш можеш со 50-ка, 9-ка и 3-ка мислам дека имам видено. Ќе си се симнеш на последна кај државна болница и после нагоре пешки
    А за со такси зависи каде живееш.
    После тука е парк, на кеј можете да шетнете
    Во зоолошка :D
    А да и на онаа улица Тоше Проески мислам дека се вика во НОво лисиче, таа е само за шетање
     
  3. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Еве од центар колку мислиш би било, распекмезен е тој, со автобус тешко :) Зоолошка е фина идеја :)
     
  4. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    А до каде сакате да одите?
    До државна би требало околу 100 денари да ви земе такси, а ако идете до Водно незз
    Шемата е пешки ;)
     
  5. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Да да до државна знам тоа, мислев до Водно, до Пантелејмон така некако :) Претпоставував дека не ќе знаат, кој иде со такси до таму хахаха. Фала како и да е :) Ќе му го мрдам гзот до зоолошка така некако :) 3 и пол месеци, денски не сме се виделе ко што треба, се навечер на кафе. Ама ме има видено сабајлечки, значи нема да се исплаши фала богу. :) :) :)
     
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Немој бе :!: , ке си го изгубиш дечкото после за каде си :D ;)
     
  7. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341

    Хаххахахахах! А некад баш му викам вол еден, ко ме нервира. И тоа што викаш, ќе го помешам таму. Вол, не вол си го сакам. :inlove:
     
  8. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    На Пантелејмон е преубаво, ама ако се решите пешки да одите, има едно убаво местенце на средно Водно, веднаш над паркингот.

    Кале е исто убаво за шетање, особено на сончев ден. ;)
     
  9. a29

    a29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Според мене парк е најдобриот избор. Одам во парк секоја недела,без разлика со кого. И никогаш не ми е досадно,некогаш одам поред кеј со џогинг,ролерки или точак, а некогаш и пешки поред вардар.. навистина релаксирачки :)
     
    На alison му/ѝ се допаѓа ова.
  10. alison

    alison Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    8
    каде се наога улицава? првпат слушам.. што има? како има,?
    иначе.. леле ств не да немаме места за шетање вака коа е убаво времево..
    у пм.. :/ мн е тапа.. ја со дечкоми лани.. значи секој ден киснев у парк на кеј..зоо...на плажа и у центар и у околните паркови..и мн е досадно.. и сеа пролетва и летово нз..
    значи ств му фали на скопјево некое такво интересно паркче ново.. што би можеле сите да уживаме..
    у странство кога одам.. дека одам почесто.. значи мерак ми е да се шетам.. имаат еден куп паркови и места за така искачање и уживање.. со друштво/партнерот.. а кај нас еден скапан парк што во него вријаат секакви и неможеш на мира да се релаксираш.. во новиот дел.. а па во стариот е преубаво ама само преку ден.. а навечер врие и мањаци и психопати што ке те извадат од памет..
    баш ми е жал некогаш што немаме место убаво..каде за да го искористиме сончевото време...
     
  11. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5


    хехе срцка ти се жалеш у ск дека нема кај да се шета,а јас што да кажам за во штип ние имаме само 1 и единствен парк,а во ск кога идам има кај да се прошета многу ми е убаво и не ми се ни оди дома после :D :D :D :D ,инаку водно е најдобро место за шеткање или матка мм :)
     
  12. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    Места за излегување

    епа вака .. јас сум нова на форумот .. и си реков да создадам нова тема ..
    мислам дека ќе биде забавна .. а во исто време се надевам дека ќе ми помогнете :)
    Ние двајца сме многу различни од другите .. некако сме "депресивни" .. повлечени .. многу сме луди .. но не сакаме да излегуваме на места каде што има многу луѓе и каде што е премногу светло .. едноставно .. сакаме да го поминуваме времето сами ..
    не излегуваме по кафичи .. или ресторани .. и слично ..
    двата слушаме рок музика .. ни јас ни тој не сме некои "кремчиња" .. не сакаме да се дотеруваме .. :$ ..
    нашето досегашно излегување .. беше .. по тренерки .. во природа ... или некогаш .. обично по фармерки и низ град .. низ парк и слично ..
    па .. ако некој има да додаде некое место кое би можеле да го посетиме .. слободно нека пише ... позз :)
     
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Места за излегување

    Па ете сега се стоплува времето, најубава опција за излегување е парк, плус ако некој од вас има куче трчајте го, шетајте го, забавувајте се. :)

    Има убави (и евтини) места во чаршијата, Наргиле бар ќе го издвојам како едно од моите поомилени. Потоа го имате Лезет (потемно од таму, амин), афричкото местенце кај Песталоци...има кај да се оди.
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Места за излегување

    Уф... по ѓаволите. :^)
    Може прво да прашам зошто по секоја цена ги одбегнувате кафиЌите? :)
    Ако е финансискиот момент круцијален тука, донекаде и сфаќам... Немаме доволно пари да се кафесуваме секој втор ден во евтините ни кафичи.
    Еден чај ве молам.
    (само 70 ден за една филтер ќесичка полиена со врела вода :^) итн, итн... да не навлегувам сега).

    Но...
    Факт е дека во парк не може да се помине целата младост.
    Been there, done that.
    И искрено, надминато ми е.
    Освен за дневна прошетка, не го милувам, ниту практикувам.
    Такозваното пијанчење на "сепарињата" летно време е од ерата наречена средно школо, а не сме во средно богами.
    Ниту на бубрезиве и јајнициве не им стиска да мрзнат на трева, ниту бетон.

    Значи и ние не сме рака под рака со кремчињата.
    Мразам претензионизам, мразам билдерчиња пред врата, бирачи на чевли и фризури.
    Затоа бирам Торос, Irish Pub, Soul Pub, коктел барот на ул. Македонија, Drinkers Paradise...
    Навистина, мора да го сакате Скопје.
    Нема премногу, но има - за сечиј вкус по малку. ;)
    Го имате арапскиот ресторан, кинеските, мексиканскиот...
    Чаршијата во сите бои и звуци...

    Вака или онака, се' се сведува на три работи: дискотека, кафич или кафеана.
    Take yr pick.
    И светот игра така.
    И не можете да ги одбегнувате вечно, ако сакате да видите свет и да се социјализирате надвор од 4-те домашни ѕидови.
    ;)
     
    На TammyDeyn и Sephora им се допаѓа ова.
  15. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    Места за излегување

    во право си .. но кај нас е проблемот што и двата сме депресивни .. и не сакаме многу "гужви" ..
    сме размислувале повеќе пати на оваа тема .. и сепак остануваме по парковите и по улиците .. :$
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Места за излегување

    Како бре депресивни на 17? :(
    Што ве депримира?
    Која е вашата замисла за забава?
    Крај краева и јас не сум некој особен љубител на гужва, но кога останувам дома сакам да организирам караоке...
    И дома може да се направи одлична журка и провод... ако се сака. ;)
     
  17. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    Места за излегување

    епа сите ни се чудат .. ама ете такви сме .
    а за журката дома .. се согласувам .. :)
    секогаш испаѓа добро ^^
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.561
    Пол:
    Женски
    Места за излегување

    И ние многу не излегуваме. Еднаш месечно Маракана. На кафе не одиме т.е одиме ретко, ретко, затоа што повеќе сакаме парите да ги искористиме за храна. Најчесто сме во Кинг Бургер, во Аладин, Ања итн.
    Сега сме во план и ние да си го прошириме нашиот репертоар на места за излегување :rofl:
     
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Места за излегување


    - Ај те молам повеке инфо дај за ова организирање

    што како колку ова она ..

    . немораш тука може у ЛП
     
  20. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Места за излегување

    Не двата, туку двајцата ;)
    Дали кога велиш депресивни мислиш на повлечени? (Бидејќи како да чувствувам дека тоа сакаш да го кажеш)
    Ако е така тогаш има разлика помеѓу депресија и повлеченост.

    Како и да е, животот не се состои само од вас двајца и 4 ѕидови околу вас.
    Имате 17 години сега ви е време да шетате.
    Постојат еден куп убави места на кои младите излегуваат.
    Не дека имам нешто против шеткање во парк и на кеј, ама ако тоа го правите секој божји ден станува монотоно и ни најмалку забавно. Пензионерите го прават тоа бидејќи им е смачено да се по цел ден дома :)

    Проблемот е во вашата глава, лошо е кога човек ќе си зацрта дека не е за ваму или за таму.
    Излезете, прошетајте, разгледајте.. Нешто сигурно ќе ви се допадне.
    Да не се повторувам Трендафилка ти набројала еден куп пријатни места за забава.
    Треба само да ги посетите!