babylove овошни кашички

Про-ана диета

Дискусија во 'Диети' започната од sugarlips, 26 јуни 2014.

 1. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Про-ана е начин на живот кој ја подржува анорексијата.На интернет постојат многу веб сајтови поврзани со анорексијата,совети и трикови како да станете анорексични,про-ана диети...Обично,максималниот внес на калории кај про-ана диетите е 500 калории-како Ana Boot Camp Diet,The Ana Diet,The Ana Atkins Diet,The Ban-Ana Diet,The Gym Fanatic Diet,Mixed Carb 400 Diet,The Rainbow Diet,The Milk Diet.Сите овие диети можете да ги најдете на про-ана вебсајтовите.Дали ја подржувате про-ана?Колку од вас се обиделе да ослабнат со ваков строг режим на исхрана?
  http://www.myproana.com/
  http://thinintentionsforever.blogspot.c ... -tips.html
  http://theproanalifestyleforever.wordpress.com/
   

  Прикачени фајлови:

  • gfdg.jpg
   gfdg.jpg
   Големина на фајлот:
   179,7 KB
   Прегледи:
   513
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Sериозно ова? Pро анорексија...кој е за? I темава стои ли стои? :o :(
   
 3. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  Кој сака да биде болен, решението е овој режим
   
  На Schizophrenia1 и msssakal им се допаѓа ова.
 4. msssakal

  msssakal Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Ова не е нормално!
  Имам една пријателка која го испробала овој режим и стана кожа и коски и родителите едвај ја вратија во живот.Психички попушти и не застана со слабеењето ,хормоните и беа за никаде,после почна пак нагло да јаде и сега јаде ненормално големи порции и тоа повеќе пати дневно,нервозна е,видот и попуштил и е дебела !
  Ете тоа се резултатите од ваквата диета. :worried:
   
  На Schizophrenia1 и Taccka им се допаѓа ова.
 5. Schizophrenia1

  Schizophrenia1 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Решението не е гладување, јас мислам дека оваа тема не треба да постои.
  Сепак и јас поминав низ истото вежбав многу и дали внесував по 300 калории на ден, ама си имаше јојо ефект и секако добив проблеми со штитната жлезда и менструалниот циклус.
  Слабеењето мислев дека е кузнае колку тешка работа додека гладував ама не, сето тоа може да се постигне и само со здрава исхрана доколку сте мрзеливи за вежбање, и што е најбитно нема да имате јојо ефект:)
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  49.143
  Пол:
  Женски
  Би било фино модератор да ја избрише темава.
   
  На saseiefi и Waka-waka им се допаѓа ова.