Прстени

Дискусија во 'Мода и стил' започната од getting.started, 10 октомври 2011.

 1. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Драги Феминки ..
  Сакам да ве прашам најпрво дали сакате вакви прстени? Дали ви се убавки? Носите ли прстени?
  http://weheartit.com/entry/15289549
  Иииииии .......
  Каде можам да најдам низ Скопјево.. гледам се многу интересни и во модаа.. И јас едноставно ги обожуваам :inlove:
   
  На mila85 и connie им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.913
  Де бре, прстени има на секој чекор, во секоја продавница за бижутерија и на пазарче.
   
  На tigerlady, lola-86, Cynthia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  ПРСТЕЊА!

  И јас многу сакам прстени,претежно златни-али може да се помине и со бижутерија! ;)
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.342
  ПРСТЕЊА!

  не носам прстени, ми сметаат.
  И баш со имево на темава ме врати во времето кога бев мала, и бабами ко викаше "сега бабе да ги извадам прстењево, и ке почниме кифлички да правиме." :D
   
  На Avril.09 и lola-86 им се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Многу сакам прстени.Обично носам само еден тоа подолго време, па затоа и не купувам обични бижутерии.Моментално 2 години носам еден прстен поклон од мајка ми, а сакам да го заменам со еден што неа и го поклонил дедо ми, ама изгледа ќе си причекам :D
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На milena96, Saraa и vickyy90 им се допаѓа ова.
 6. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  20.323
  Пол:
  Женски
  Многу сакам прстени носам златни ,многу ми се убави прстените од бело злато ,ми се допаѓаат и прстените бижутерија меѓутоа алергична сум и неможам да носам такви :(
  Еве нешто што мене ми се допаѓа :)
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Многу се убави :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На milena96 и elcezelce им се допаѓа ова.
 8. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  не ги сакам многу ама еден ваков со дијамантче би завршил работа :D

  [​IMG]
   
  На blagica1991, feminagirl5 и milena96 им се допаѓа ова.
 10. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  386
  Ахх обожавам прстени. Ама имам многу слабички прстиња и прстен никаде не можам да најдам толку мал :( . Омилени ми се овие долгите прстени
  [​IMG] [​IMG]
  Сега си најдов еден сличен ваков сребрен прстен од мајка ми само поубав :wasntme: , ама скршено е тоа долу кружното, ќе го однесам во златара и ќе ми го направат по мерка, потоа маста ќе му ја извадам од носење :devil:
  Исто и овие прстените со камења ми се преубави
  [​IMG]
  ама изгледа не ми се "судени" :( |( .
   
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Немам многу прстени, а и не ги сакам. Ми сметаат, посебно тој гломазниот што го имам. Убав е за убавина, ама не сакам нешто големо на моите прстиња, нешто како израсток.

  Имам еден златен прстен и никогаш не го вадам. Убаво ми стое на дланката, делува нежно :)
  Ама смешни ми се оние кои си ја китат целата рака :fubar:
   
 12. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Ми се допаѓаат сликите.. ама сепак јас барам прстен како на линкот кој ви го постирав.
  Претежно таквите прстени се бижутерија затоа што се навистина големи и гломазни..
  а сепак изгледаат тинејџерски и можат со се да се вклопат. Пример во форма на срце, крила, ангелче, нота, гирара, гром, крст, панделка .. и мноогу други интересни и слатки моделчиња па еве ви линкови и мислам дека ке сватите за какви ви зборувам.. ! :D

  http://weheartit.com/entry/15934024

  http://weheartit.com/entry/15921827 --------> :inlove: :inlove:

  http://weheartit.com/entry/15908401

  http://weheartit.com/entry/15897965 ---------> :inlove: :inlove:

  http://weheartit.com/entry/15890219 ---------> :inlove: :inlove:
   
  На badgirl14, Jordanovska-K и Anja98 им се допаѓа ова.
 13. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Особено предпоследната и последната слика! :*
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  му се допаѓа ли на некој овој прстен,сакам ваков да си најдам!!!
   

  Прикачени фајлови:

  • 384_ar1404_v.jpg
   384_ar1404_v.jpg
   Големина на фајлот:
   12 KB
   Прегледи:
   588
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   580
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   15,8 KB
   Прегледи:
   580
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   5,1 KB
   Прегледи:
   580
  На Dona-Ares му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  многу се убави кој знае и цената колку им е убава!!!
   
 17. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Видов многуу убавби прстени во Bershka во Euro Asia
  Леле какви беа :o :inlove: по 300 денари со костури, такви што со за два прста, едноставно wow !
   
 18. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  Обожавам прстени, имам многу, премногу ги сакам(заљубена сум :$ ). Златни и сребрени носам, но бижутерија, со камења ми се омилени. Премногу слики имам, сега ми е слаб интернетот само неколку ќе закачам, но кога ке имам можност следуваат уште :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Agrona, dancing.queen и getting.started им се допаѓа ова.
 19. GreenEyed

  GreenEyed Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  13
  [​IMG]
  [​IMG]
  [imghttp://s1.favim.com/orig/5/black-gold-jewellery-rings-white-Favim.com-161547.jpg][/img]
  [​IMG]

  Yeahh.. 8)
   
  На getting.started му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  There are more :) Just wait, i can't put all together :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Nakit 192.jpg
   Nakit 192.jpg
   Големина на фајлот:
   29,3 KB
   Прегледи:
   511
  • Nakit 185.jpg
   Nakit 185.jpg
   Големина на фајлот:
   51,2 KB
   Прегледи:
   510
  • Nakit 7.jpg
   Nakit 7.jpg
   Големина на фајлот:
   42,4 KB
   Прегледи:
   511
  • Nakit 10.jpg
   Nakit 10.jpg
   Големина на фајлот:
   36,3 KB
   Прегледи:
   510
  • Nakit 13.jpg
   Nakit 13.jpg
   Големина на фајлот:
   33,4 KB
   Прегледи:
   511
  На Shoe-Gal му/ѝ се допаѓа ова.