1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прстен (Даниела Стил)

Дискусија во 'Книги' започната од tirkenbal, 16 јули 2013.

 1. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.583
  Допаѓања:
  11.068
  Пол:
  Женски
  Романот "Прстен" од Даниела Стил е највозбудливиот,но истовремено и трагичен роман во кој ни е претставена исконската поврзаност на едно семејство, нивната љубов, а и страдањето на тоа семејство.
  Најтешкото бреме на животот од семејството Фон Готхард ќе го поднесе ќерката Ариана,чиишто страдања ќе започнат по самоубиството на нејзината мајка.
  Штотуку ја дочитав книгата, и ме остави без зборови, навистина еден прексрасен роман, Дали ја имате читано оваа книга и какви се вашите впечатоци за неа ?
  (ако има слична тема слободно клуч)
   
 2. mila-88...j

  mila-88...j Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  59
  Веќе подолго време ја барам оваа книга и никако да дојде до мои раце...а секако штом е Даниела Стил во прашање...знам колку добра може да биде книгата :)
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Очекував многу повеќе од книгава.Можеби затоа што ја читам Даниела од поодамна и некако сум очекувала нешто поинакво.Описот на Ариана некако не ми беше баш целосен,неможев да дојдам до некоја јасна слика,а и крајот баш не ме импресионираше ама океј е нешто поразлично од Даниела да се прочита а и плус малку се информирав за времето на Хитлер :D
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Не е лоша вака книгата се на се, ама отпозади во „кратката содржина“ ја има баш цела раскажана, сосе крајот и тоа ми ја уништи цела книга. |(
   
 5. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.576
  Една од поубавите нејзини книги :)