1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прстен (Даниела Стил)

Дискусија во 'Книги' започната од tirkenbal, 16 јули 2013.

  1. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Романот "Прстен" од Даниела Стил е највозбудливиот,но истовремено и трагичен роман во кој ни е претставена исконската поврзаност на едно семејство, нивната љубов, а и страдањето на тоа семејство.
    Најтешкото бреме на животот од семејството Фон Готхард ќе го поднесе ќерката Ариана,чиишто страдања ќе започнат по самоубиството на нејзината мајка.
    Штотуку ја дочитав книгата, и ме остави без зборови, навистина еден прексрасен роман, Дали ја имате читано оваа книга и какви се вашите впечатоци за неа ?
    (ако има слична тема слободно клуч)
     
  2. mila-88...j

    mila-88...j Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    60
    Веќе подолго време ја барам оваа книга и никако да дојде до мои раце...а секако штом е Даниела Стил во прашање...знам колку добра може да биде книгата :)
     
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Очекував многу повеќе од книгава.Можеби затоа што ја читам Даниела од поодамна и некако сум очекувала нешто поинакво.Описот на Ариана некако не ми беше баш целосен,неможев да дојдам до некоја јасна слика,а и крајот баш не ме импресионираше ама океј е нешто поразлично од Даниела да се прочита а и плус малку се информирав за времето на Хитлер :D
     
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Не е лоша вака книгата се на се, ама отпозади во „кратката содржина“ ја има баш цела раскажана, сосе крајот и тоа ми ја уништи цела книга. |(
     
  5. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Една од поубавите нејзини книги :)