Прстен (Даниела Стил)

Дискусија во 'Книги' започната од tirkenbal, 16 јули 2013.

1. tirkenbal

tirkenbal Популарен член

Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.376
    Допаѓања:
    9.973
    Романот "Прстен" од Даниела Стил е највозбудливиот,но истовремено и трагичен роман во кој ни е претставена исконската поврзаност на едно семејство, нивната љубов, а и страдањето на тоа семејство.
    Најтешкото бреме на животот од семејството Фон Готхард ќе го поднесе ќерката Ариана,чиишто страдања ќе започнат по самоубиството на нејзината мајка.
    Штотуку ја дочитав книгата, и ме остави без зборови, навистина еден прексрасен роман, Дали ја имате читано оваа книга и какви се вашите впечатоци за неа ?
    (ако има слична тема слободно клуч)

2. mila-88...j

mila-88...j Истакнат член

Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    59
    Веќе подолго време ја барам оваа книга и никако да дојде до мои раце...а секако штом е Даниела Стил во прашање...знам колку добра може да биде книгата :)

3. Jule.Sk

Jule.Sk Популарен член

Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    734
    Очекував многу повеќе од книгава.Можеби затоа што ја читам Даниела од поодамна и некако сум очекувала нешто поинакво.Описот на Ариана некако не ми беше баш целосен,неможев да дојдам до некоја јасна слика,а и крајот баш не ме импресионираше ама океј е нешто поразлично од Даниела да се прочита а и плус малку се информирав за времето на Хитлер :D

4. Monna.Monna

Monna.Monna Популарен член

Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    7.758
    Не е лоша вака книгата се на се, ама отпозади во „кратката содржина“ ја има баш цела раскажана, сосе крајот и тоа ми ја уништи цела книга. |(

5. mynameislove

mynameislove Популарен член

Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.191
    Допаѓања:
    12.322
    Една од поубавите нејзини книги :)