Прстен (Даниела Стил)

Дискусија во 'Книги' започната од tirkenbal, 16 јули 2013.

 1. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  9.973
  Пол:
  Женски
  Романот "Прстен" од Даниела Стил е највозбудливиот,но истовремено и трагичен роман во кој ни е претставена исконската поврзаност на едно семејство, нивната љубов, а и страдањето на тоа семејство.
  Најтешкото бреме на животот од семејството Фон Готхард ќе го поднесе ќерката Ариана,чиишто страдања ќе започнат по самоубиството на нејзината мајка.
  Штотуку ја дочитав книгата, и ме остави без зборови, навистина еден прексрасен роман, Дали ја имате читано оваа книга и какви се вашите впечатоци за неа ?
  (ако има слична тема слободно клуч)
   
 2. mila-88...j

  mila-88...j Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  59
  Веќе подолго време ја барам оваа книга и никако да дојде до мои раце...а секако штом е Даниела Стил во прашање...знам колку добра може да биде книгата :)
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Очекував многу повеќе од книгава.Можеби затоа што ја читам Даниела од поодамна и некако сум очекувала нешто поинакво.Описот на Ариана некако не ми беше баш целосен,неможев да дојдам до некоја јасна слика,а и крајот баш не ме импресионираше ама океј е нешто поразлично од Даниела да се прочита а и плус малку се информирав за времето на Хитлер :D
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  7.758
  Пол:
  Женски
  Не е лоша вака книгата се на се, ама отпозади во „кратката содржина“ ја има баш цела раскажана, сосе крајот и тоа ми ја уништи цела книга. |(
   
 5. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  12.322
  Една од поубавите нејзини книги :)