1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Психологијата и знаците поврзани со глупаво vs. паметно изневерување

Дискусија во 'Канта' започната од pupi.girl, 4 октомври 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Драги членови на фемина, почнав многу да размислувам на оваа тема, па ми требаше и повеќе време да го смислам насловот. Кога некој изневерува се труди партнерот да не дознае за тоа, но несвесно покажува знаци дека изневерува.

  Очигледни знаци на изневерување се знае кои се:
  - нема одговор на пораки и повици
  - сменето однесување
  - игнорирање

  Што мислите, дали ако некој изневерува и се труди да се сокрие ќе покажува вакви знаци ?

  Ако некој изневерува и паметно го прави тоа дали ќе се однесува спротивно и ќе ви дава повеќе внимание за да не ни помислите дека ве изневерува ?

  :)
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.106
  Пол:
  Женски
  Не сум изневерила ниту пак сум била изневерена но мислам дека со тоа последното си во право. Ова
  Овој став одамна го имам. Бидејќи иако не сум изневерила сум се однесувала непримерно и после повеќе му се умилкував. Исто така би било и ако изневерам. Да, ќе има и избегнати повици, зависи дали ќе имаш храброст да одговориш на нив.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.887
  Допаѓања:
  65.905
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.