1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Ирска

Дискусија во 'Барање работа' започната од VoodooGirl, 30 април 2018.

  1. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Гледам нема отворена тема за работа во Ирска, па одличив да отворам.
    Размислувам летово да работам во Даблин, Ирска на три месеци (бидејќи сум студент) и убаво би било доколку има некој работено или живеено во овој регион да сподели искуство/мислење и слично.
     
  2. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Не сум бил во Ирска, но имам пријател кој сега беше бргу. Според неговите зборови Даблин е преубав град, жив град, стандардот им е прлично висок. Ирците се позитивни луѓе, многу пабови на секој агол. Но тој патувал туристички. Да живееш таму сигурно дека ќе ги почуствуваш и негативните страни.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Јас сум била во Даблин и Белфаст. Градовите се стварно преубави. Има што да се посети.. Ирска е убава земја и со мн висок стандард. Како народ, Ирците се во глобала позитивни и мн се друштвени.. често се излезени во пабови пошто ги има на секој чекор. Храната им е супер :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Да имам слушано дека се едни меѓу најсреќниот народ, го има тоа и статистички по интернет. Како земја за да се посети, посебно Даблин е прекрасно. Повеќе ме интересираше од преспектива да работиш таму и да живееш. Како туристичка дестинација е преубаво и мислам дека треба секој во животот да го посети Даблин некогаш. :)
     
  5. Lilit66

    Lilit66 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali ima nekoj bil na rabota Vo irska ovie godini 2021/2020 da kazi iskustvo??