1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Ирска

Дискусија во 'Барање работа' започната од VoodooGirl, 30 април 2018.

 1. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.171
  Пол:
  Женски
  Гледам нема отворена тема за работа во Ирска, па одличив да отворам.
  Размислувам летово да работам во Даблин, Ирска на три месеци (бидејќи сум студент) и убаво би било доколку има некој работено или живеено во овој регион да сподели искуство/мислење и слично.
   
 2. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.235
  Пол:
  Машки
  Не сум бил во Ирска, но имам пријател кој сега беше бргу. Според неговите зборови Даблин е преубав град, жив град, стандардот им е прлично висок. Ирците се позитивни луѓе, многу пабови на секој агол. Но тој патувал туристички. Да живееш таму сигурно дека ќе ги почуствуваш и негативните страни.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  6.164
  Пол:
  Женски
  Јас сум била во Даблин и Белфаст. Градовите се стварно преубави. Има што да се посети.. Ирска е убава земја и со мн висок стандард. Како народ, Ирците се во глобала позитивни и мн се друштвени.. често се излезени во пабови пошто ги има на секој чекор. Храната им е супер :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.171
  Пол:
  Женски
  Да имам слушано дека се едни меѓу најсреќниот народ, го има тоа и статистички по интернет. Како земја за да се посети, посебно Даблин е прекрасно. Повеќе ме интересираше од преспектива да работиш таму и да живееш. Како туристичка дестинација е преубаво и мислам дека треба секој во животот да го посети Даблин некогаш. :)
   
 5. Lilit66

  Lilit66 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali ima nekoj bil na rabota Vo irska ovie godini 2021/2020 da kazi iskustvo??