babylove овошни кашички

Работа во Ирска

Дискусија во 'Барање работа' започната од VoodooGirl, 30 април 2018.

1. VoodooGirl

VoodooGirl Популарен член

Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    4.151
    Гледам нема отворена тема за работа во Ирска, па одличив да отворам.
    Размислувам летово да работам во Даблин, Ирска на три месеци (бидејќи сум студент) и убаво би било доколку има некој работено или живеено во овој регион да сподели искуство/мислење и слично.

2. Mamli

Mamli Истакнат член

Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    4.227
    Не сум бил во Ирска, но имам пријател кој сега беше бргу. Според неговите зборови Даблин е преубав град, жив град, стандардот им е прлично висок. Ирците се позитивни луѓе, многу пабови на секој агол. Но тој патувал туристички. Да живееш таму сигурно дека ќе ги почуствуваш и негативните страни.

На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oscar Lady

Oscar Lady Популарен член

Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    985
    Допаѓања:
    5.212
    Јас сум била во Даблин и Белфаст. Градовите се стварно преубави. Има што да се посети.. Ирска е убава земја и со мн висок стандард. Како народ, Ирците се во глобала позитивни и мн се друштвени.. често се излезени во пабови пошто ги има на секој чекор. Храната им е супер :)

На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VoodooGirl

VoodooGirl Популарен член

Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    4.151
    Да имам слушано дека се едни меѓу најсреќниот народ, го има тоа и статистички по интернет. Како земја за да се посети, посебно Даблин е прекрасно. Повеќе ме интересираше од преспектива да работиш таму и да живееш. Како туристичка дестинација е преубаво и мислам дека треба секој во животот да го посети Даблин некогаш. :)