1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Црна Гора

Дискусија во 'Барање работа' започната од DivineChaos, 13 април 2011.

 1. DivineChaos

  DivineChaos Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  60
  Имам видено неколку огласи за работа во Црна Гора има некој одено преку посредници и дали има бројче од нив. И искуства како им било .
   
 2. MiiLla

  MiiLla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  52

  DivineChaos моето искуство со Црна Гора беше баш црно.. :worried:
  Отидовме со дечко ми пред две години и таа сезона беше многу слаба.Сите ни кажуваа дека преходните години имало работа на секој чекор па се одлучивме да отидеме на 'на слепо' со торбиците за нас карта за Будва и отидовме, кога стигнавме катастрофа плативме само за смештај за една недела 140 евра баравме платите беа катастрофални не можевме да најдиме коплетна работа со смештај за двајцата а платите за поединечно каде што имаше а тоа беа само 2-3 места во цел град беа многу ниски 200-300 евра, а за храна што да ти кажувам денвно од човек без да се луксузираш 10 евра минимум....А тука заработувавме и повеке од тоа, двајцата ги напуштивме работните места надевајки се дека ке си поминеме лето на море и плус ке заработиме некоја паричка, али кутрите минус се вративме...Исто еден пар дечко и девојка ми кажуваа дека биле преку некоја агенција од огласник од каде им гарантирале работа и смештај и храна кога стигнале требало да ги чека агент ништо од од сето тоа. Да не те разочарувам али тоа беше нашето искуство, предходните сезони има луге што ни кажвале дека поминале добро, али што иделе сами , зашо за пар е многу тешко да најде исто работно место и смештај..Види размисли си и ти посакувам многу повеке среќа од нашата :)
   
 3. westside-girl

  westside-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ајде малце да ја апдејтуваме темава.Гледам во Црна Гора сезонава побарувачката за сезонски работници е доста голема.Има некоја феминка заинтересирана да иде на печалба на јадранов годинава или слабо или некоја лани да била да сподели искуство.
  Јас лично сериозно размислувам да идам да си ја испробам среќата некако следниве 3 месеци ми изгледаат долги да ги поминам тука, Скопје станува монотоно. Планираме со другарките да идеме на слепо отприлика на 15 јуни уште се мислиме за смештај што да правиме видовме некои понуди за 110 евра смештај 10 дена со пат,додека повратна до будва е 50 евра така да доста ни се исплати е сеа ако најдеме работа за пократко од 10 дена(што искрено се надевам)кај што ќе ни биде обезбеден смештај овој ќе ни пропадне, но секако не е голема сум..дајте некој совет феминки скапав на нетов да најдам некој оглас за у будва за келнерки и сл ама нема,ако некоја е упатена па од тука да си договориме работа :))
   
 4. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  7.307
 5. Be-Happy-Girl

  Be-Happy-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Изгледа не има многу нас, што го пребаруваме интернетов за работа во Црна Гора овие денови.
  Од тоа јас што го видов нема многу огласи, кадешто нудат работа.
  Јас барам за келнерка.
  Има ли некој што планира со куферите во рака да отиде, па таму да бара ?

  Јас сега за сега немам друштво, ама барам, така да еве ако испадне се како што треба да отидеме повеќе од форумов, може да исконтактираме... :))

  Инаку ако имате било каква информација, пријател што е таму,што бил или што ќе оди, пишете условите какви се, платата колкава е, дали има побарувачка... итн.. Позз ;)
   
 6. westside-girl

  westside-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2

  Јас планирам со уште 3 другарки да идам со куферите така на слепо,па се надеваме дека ќе најдеме нешто. Планиравме прво да идеме после 10 јуни,но на другарка ми и остана некој испит па ќе почекаме до после 20 веројатно.
  Имам другарче што беше лани ќе иде и оваа година исто на слепо заминува на 11 него лани му било дневница 15 евра работел во на шанк во склоп на некој хотел па од хотелот имал обезбедено смештај и храна. Од она што тој ми го има кажано повеќето обезбедувале смештај а ако ти се посреќи ќе имаш и храна.
  Чепкав нешто на нет но не најдов мн огласи а знам дека имало голема побарувачка за сезонски работници годинава во ЦГ. Ние конкретно планираме во будва да идеме,но нз што да правиме за смештај за првите денови дур не најдеме работа. Од тука најдовме некои понуди од агенции превоз со смештај 10 дена околу 100 евра, што не ми изгледа мн со оглед на тоа што само повратна е 50е. Но што ако најдеме одма работа па ова ќе бидат за џабе фрлени пари, па можно е да бараме некој приватен смештај па колку дена седиме толку сигурно во пред сезона не е поскапо ноќевањето од 10 евра. Нз за ова уште се мислиме..
  Ти како мислиш да правиш??
   
 7. casandra

  casandra Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Сакам летово да работам во Будва да идам на слепо неколку дена и да барам работа на лице место.Решена сум летово да заработам некој денар па што сака нека е . Ако има некој ко мене да бара друштво слободно нека ме исконтактира :*
   
  На marin.maci му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marin.maci

  marin.maci Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Jas sakam da odam i bas baram nekoe mesto za rab i drustvo pa ke vidam ke se najde nesto :)
   
 9. Mikiiiii

  Mikiiiii Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ne sedam na femina ama sea po toa so trazi oglasi za rabota po neto, nesto slabo pa gledam tuka site odete na slepo, i jas so edno drugarce odeme na slepo, ako otide nekoj pred nas neka kaze so kako e tamu ima li se rabota so kako se dvizat cenite :D
   
 10. mecelino

  mecelino Активен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Бидејки нема многу огласи за работа во Црна Гора има ли некој заинтересиран за барање работа на слепо и кога е најдобро да се отиде да се бара?
   
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.430
  Знаете ли некој што посредува за работа во Црна Гора ?
   
 12. I-navi

  I-navi Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  zainteresirani za Crna Gora za rabota lugee,ima nekoj?
   
 13. I-navi

  I-navi Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
   
 14. I-navi

  I-navi Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ajde zainteresirani za Crna Gora ,imam jas nekoi linkovi ,luge....
   
  На ivanus му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marinelce92

  Marinelce92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  16
  Па пиши овде подетално :)
   
 16. mariika

  mariika Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  jas sakam da idam za budva letovo pa ako znae nekoj nekakov kontakt neka mi kaze isto taka i za na drugi mesta kade sho moze da se otide kade i shto moze ubavo da se zaraboti :D
   
 17. Danilo90

  Danilo90 Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Koj e za idenje za u CG neka pise moze da se organizirame tamu direktno se ide za rab. od tuka nisto nemozes da napravis.
   
 18. AkinomS

  AkinomS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  44
  Bevte li vo Crna Gora da rabotite? moze li da spodelite kako se dvizat plati,smestuvanje i dali se isplati? ima li nekoj sto ke odi letovo?
   
 19. pane...

  pane... Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  jas imam raboteno vo crna gora okolu 2 god ali gradeznistvo dosta teska rabota yes da ima malku poveke pari ali e mnogu naporno i zatoa bas sega probuvam se trudam preku sekoj mozen kontakt sto go znam za nekoj polesna rabota pa ako e i pomalku platena nemora kako gradeznistvo ali sepak od kajnas e podobro iako ne e turisticka sezona dobro bese i za zivot i se ali samo rabotata malku od malku da ti e polabava da imas vreme i za da vodis normalen zivot ne samo rabotai rabota taka da nemora da e i turisticka sezona moze i dobro da se zaraboti i koga ne e pozz
   
 20. BossGirl123

  BossGirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2020
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ух не е веќе активна темава, но ќе прашам за секој случај. Некој да не оди оваа година или да бил па да сподели искуство?
  Ми искочи прилика, но се мислам бидејќи немам доволно имформации и не познавам некој што бил претходно.