1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во агенција за декорација на прослави

Дискусија во 'Барање работа' започната од one87, 10 март 2013.

 1. one87

  one87 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Ваква тема досега не сретнав :) се почеста е потребата од агенциите за декорација на свадбите и други прослави, со местење на маси и кетеринг. Воедно таквите агенции имаат и продажен салон за венчаници и сите други додатоци околу овие настани. Дали можеби некоја има работено во ваква агенција да сподели искуства за останатите ние што ни изгледа интересно и би сакале да пробаме :) и дали е воопшто исплатливо или е некоја минимална плата .
   
 2. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  И мене баш ме заинтересира ова. Ако има некој некакво искуство или препорака нека пише. Поздрав
   
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Ммм да мене баш ми е интересно ова, секако не сум работела во кетериг сервис но некако ми е мноогу интересно, би сакала да пробам некогаш