1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во винарија

Дискусија во 'Барање работа' започната од desperado, 14 август 2011.

 1. desperado

  desperado Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo imam prasane do site koi se vkluceni na forum, imam raboteno 1 godina vo vinarija i imam steknato dovolno iskustvo kako tehnolog no ima eden mal problem, ne plakaat dovolno pa ako nekoj od vas znae za vinarii na koj im treba tehnolog neka kaze.
  Pozdrav
  [mod-kirilica:31oy7lq7][/mod-kirilica:31oy7lq7]
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.863
  Пол:
  Женски
  Rabota vo vinarija

  А имаш ли факултет завршено? Мислам тие мерења се учат брзо ама не е така едноставно ко што изгеда.

  Ако имаш факултет да знаеш дека ретки се винариите што ваваат повеќе од 18000 на технолог а за работа има еве во Јужниот дел на Македонија и во Тивешијата има многу винарии може одма не се бара ама кај и да е ке побараат сега од Септемвро ке почнат.
   
 3. desperado

  desperado Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Rabota vo vinarija

  Imam zavrseno tehnoloski fakultet vo Skopje, sega rabotam vo vinarija tikves kako pogonski inziner.
  Imam golemi odgovornosti a mala plata. Nekoj ke si sede vo kancelarija i ke uziva kako mojot sef a nekoj ke raboti i zaslugi ke pagaat vo voda.
   
 4. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.863
  Пол:
  Женски
  Rabota vo vinarija

  Ми ги потврди стравовите. Леле и мене истата судбина значи ме чека ако не фатам странство. Значи секаде во Македонија е така. Сега со отварањето на смерот по енологија уште толку ке се зголеми бројот на ’’учен’’ кадар па може и да паднат платите.

  Ако се најде некој што знае ваква информација за работа нека ти каже, јас деновиве бев во две винарии на посета ми треба нешто за факултет ама и двете имаат технолози. Инаку за платата секаде е таа не само во винариите туку и во сите погони поврзани со храна и пијалоци. Ретки се тие големите фирми што даваат многу повеќе од 20000. Добро е и ова што си го нашла, сега ако одиш во друга фирма полесно ке преговараш штом имаш искуство.