Работа во странство со МК пасош

Дискусија во 'Барање работа' започната од the.kitty, 30 октомври 2016.

 1. the.kitty

  the.kitty Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Не најдов таква тема ако има избришете..
  Во кои држави може да се работи со мк пасош? како до виза?
   
 2. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  sekade mozes so mk samo sto sekoja drzava si ima svoi pravila za third-person visa or work permit and resident permit..
   
 3. Crvenata.Sonja

  Crvenata.Sonja Нов член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Кои агенции посредуваат по Европа знае ли некој?
  А може и тие што биле по Европа на работа да кажат како се оди дотаму, зависно која земја...