1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа како промотерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од ladymg, 14 јули 2011.

  1. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас сум заинтересирана :)
     
  2. cath

    cath Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    9
    јас сум заинтересирана за оваа работа :)
     
  3. ladymg

    ladymg Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Делење флаери/промоции/дегустации

    Девојки дали знаете каде можам да најдам ваква работа некои меил адреси нешто . Поздрав
     
  4. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    хмм јас го работев тоа минатото лето,и уште сум бесна заради тоа...
    носиш во ранец многу или пак ги земаш на секој пола саат од одредено место,ако налеташ на некој познат се јавува срамот,идеш во секој кафич и делиш :?: ,и на крај не ти плаќа све туку само мал дел ццц уффффф :@
    така беше барем во нашиот случај со другарка ...безобразни...
     
  5. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Девојки вномавајте со тие "промоции", верувајте повеќето такви огласи се со друга позадина. Имам една другарка која се јави така и закажаа интервју демек дојди кај Палома Бјанка. Таа мисеше дека се работи за некоја од канцелариите таму, а всушност типот не ни имал никаква канцеларија и правел интервју на сред раскрскица заедно со уште едно девојче, демек требало да делат флаери за некојси вип кафич кој што тој ќе го отварал и им рекол ајде дојдете со мене да видите каде ке работиме, и ги однел во некојаси дупка со телевизор на земја и некои кучиња и им рекол да запишуваат некои адреси, ги држел цели 3 саати ги гњавел со некоиси теории како може лесно да заработат. Другаркава одма се јавила на дечко и и некако му кажала каде се наоѓа и дошол и ја собрал, другото девојче останало. Пред некое време гледам ист таков оглас и ми се јави еден тип кога ми рече дојди кај Палома Бјанка цревата ми се превртеа...
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    ццц секакви има,затоа и јас не прифаќам секаква работа,еднаш како што кажав погоре и јас делев флаери,ама типовите ми беа некако безвезе,секако морав да престанам со работа не ми платија :fubar:
     
  7. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    И јас го знам ова живи глупости. Колку ќе продадеш толку ти даваат. Значи на процент си. јас бев еднаш во едно село кај Дебар. Многу лошо поминав. Продадов и на крај не ми плати. Така да девојки пазете се! :!:
     
  8. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    Потребни се девојки за работа во модна индустрија и за работа во реклами, видео спотови, саеми.
    Доколку сте заинтересирани може да не пронајдете на FB
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100002357408144
    адвертајзинг
     
  9. MarijaMar

    MarijaMar Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Само едно известување до сите кои ми оставија свои податоци, дека акцијата се уште не е започната. Флаерите се уште во изработка, па поради тоа доцниме малку.

    Како и да е, кога ќе бидат готови ќе ви пишам.

    Поздрав,
    Марија
     
  10. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Вие да не сте невладина организација?
     
  11. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    1.556
    доколку има уште потреба од девојки за делење флаери ијас сум за :D
     
  12. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    ова е добра работа за почетници
     
  13. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Се мислев дали да пишам за кој станува збор или не и на крај се решив да кажам чисто за да не згреши некој друг и да изгуби драгоцено време, а и нерви. Значи лицето кое секоја недела испраќа огласи и бара промотерки, па девојки за во маркетинг агенции, па шанкерки, па келнерки... (го има постојано во огласи ама од време на време менува броеви) е Миодраг (Мио) од клубот Папаја. Распрашајте се низ градов, нема човек кој не го знае или не слушнал за него, тежок преварант е и коцкар. Од него пари нема, само изгубено време во празни муабети.
     
    На glow и BeLLaDona23 им се допаѓа ова.
  14. MarijaMar

    MarijaMar Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Не, не. Станува збор за еден маркет.

    Поздрав,
    Марија
     
  15. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Опис:
    se baraat 8 devojki za prezenterki za saem vo ljubljana,vo vreme traenje od 10 dena,za ovie denovi imaat hoteslko smestuvanje,5zvezdi hotelse plateno,i ke dobijat 500evra,za ovie denovi!!. mora da bidat komunikativni,dobro situirani,so dobri proporcii

    Локација: Скопје Огласувач: ivica


    Е ова е еден од тие сомнителни огласи на кои во никој случај не смеете да се пријавувате!!!
    Всушност, мислам дека 90% од огласите за оваа работа се лажни, евентуално ако пишува име на фирма и сл. може да се начека и сериозен оглас, ама мн ретко, затоа подобро сами распрашајте си се по агенциите и фирмите најсигурно е.
     
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Го знам човекот и одвратен е. Манијак. Живеам кај Папаја и нон стоп го гледав сега во последно не, едно време дури и мене ме прашуваше нешто за работа, постојано е со млади женски околу него. Одвратноќа.
     
  17. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    И јас го познавам човеков,преварант невиден,лаже девојчиња од 15-16 год.пари нема шанси од него а малтретирање колку сакаш,2 девојчиња од кај мене работеа кај него 1 недела душата им ја вадеше a oд пари ни п не се виде.
     
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    И јас го познавам човекот, бивши мистер на Македонија... само едно не ми е јасно, како може да се врткаат млади девојчиња околу него кога е гнасотија невидена, смрди на километар. Поодвратно створење незнам дали сум видела.
    Јас го запознав на работа, му правев флаери(оние кои веројатно други ги делат), па и на улица еднаш ме сретна почна да свирка по мене, да ме вика... се направив луда и си поминав. :puke:

    И од мене совет, многу да се внимава за овие работи, страшно е :worried:
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Boum

    Boum Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    јас делев флаери со уште 2 другарки по 300 ден ни дадоа :)
    сега зависи кај сите е различно
     
  20. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Јас сум ЗА!Ако има некој ваков настан ако иа потреба од промотерки веднаш известете ме.Благодарам .:)