1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа на Аеродром Александар Велики

Дискусија во 'Барање работа' започната од riba79, 29 јуни 2011.

 1. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  3.052
  Пол:
  Женски
  Видов дека на аеродром Александар Велики фирмата БТА кетеринг бараат персонал за работа..Инаку јас сум технолог па ме интересира дали некој од вас знае нешто повеќе за оваа фирма,дали има тесрирања и интервјуа за огласената работа? ви благодарам и поздрав :)
   
 2. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  И јас го видов овој оглас, ама имаат наведено и задолжително 2 годишно искуство... а јас немам ич, сега го завршувам факултетот. Па се мислам дека и ќе нема полза и да аплицирам.
   
 3. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Ах драги мои....
  Овие две години искуство се ставени затоа што некој веќе работел таму и сега огласот е за него....
  Направен е така за да ги елиминира другите потенцијални кандидати
   
 4. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  3.052
  Пол:
  Женски
  Да ве поправам 3 г.работно искуство..е сега дали веке тие работат незнам што да кажам..македонски синдром :@
   
 5. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  хахах човекот веке работи :lol: најслучајно го знам и знам дека е наместен конкурсот ..како и на 99% од другите добри работни места во мк ;(
   
 6. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  татко ми работеше со 20 годишен стаж пред некои си 8 месеци напушти и незнам одпосле колку пари му дадоа.. сега за конкурсов ако сака може да се пријави и повторно да работи таму, што значи предност имааат тие што работеле и со поголемо искуство,да.
   
 7. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  напушти од аеродром ???????? :o
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  Дааа, напушти ..
  но сега повторо ќе се враќа.. во тој период мораше така требаше да иде во странство.. итн.итн. ;)
   
 9. ane211989

  ane211989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Може да ми каже некој каде е истакнат огласов?
   
 10. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  6.135
  ok литал17 таткоти има искуство и тоа никој неможе да му го одземе и тоа е за пофалба секако но немој да заборавиш дека таткоти има и годинки односно е постар а на некои фирми тоа и баш не им одговара а да не го замереме фактот дека аеродромот сега е не турците не е државен и незнаеме како ке се постави тимот на менаџери во него. ..
  Сепак сметам дека е добро секој што има желба да проба, никогаш не се знае, можеби токму тој ке биде единствениот примен без врски....
  ако не излезе ништо од работата барем ке знае дека тој направил се што се барало од него... за да добиеш реакција мора да направиш акција ...
  Јас мислам дека сите што имате желба треба да пратите цв без разлика што и да зборуваат сите, и онака нема што да изгубите, можете само да добиете :clap:
   
  На simona19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  девојки
  нема место за дискусија на оваа тема се извинувам но така е ако немаш дебели луѓе да те пикнат овде ништо не ти важи верувајтеми или некое дебело бзнисменче за љубовниче да ти најде некое местенце таму
  се извинувам што морам да го изнесам ова мн.сум изреволтирана кога дознав дека најниската особа овдека во мојот град која нема завршено ниту средно образовние запазете средно земјоделско и гледам на фб слики вработена на аеродромот александар велики мислам што да коментирам за типката све ви е јасно како се вработила :puke: така да се гледа колку се принципиелни и какви луѓе во наводници спремни вработуваат (чоече што се крсти)
   
  На simona19 и eli25 им се допаѓа ова.
 12. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  295
  Какви квалификации се потребни за работа на некоја од позициите на аеродром? Чекирање карти и слично? И кои позииции се интересни и посакувани за работа за младите? Ве молам ако има некој нека ме информира, навистина немам кого да прашам
   
 13. iv4ence

  iv4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Здраво девојки, да ви пишам ме примија на аеродром како Passenger handling agent почнувам со обука од 1ви март, да не има на форумот некоја девојка која поминала обуката работела или слично ?
   
  На Oscar Lady и Kat4e86 им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  170.729
  Пол:
  Женски
  Каде аплицираше? Изгледа сум го пропуштила огласот :)
   
 15. iv4ence

  iv4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Имаше на прв.мк и на агенција за вработување за шалтерски работник мислам можеш да ги отвориш во архива и да ги провериш огласите.
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.048
  Пол:
  Женски
  Никако.
   
 17. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.523
  Допаѓања:
  19.939
  Тука требаше да си го поставам прашањето.

   
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  170.729
  Пол:
  Женски
  Ако имаш кој да те пикне не треба да те интересираат условите.
  Ако немаш, тогаш џабе ти е се..
  Како и 90% од позициите на аеродром..
   
  На Animali и wanderlust им се допаѓа ова.
 19. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Барам некој што може да ми помогне за работа за чекирање карти пишете ми инбокс ако случајно познавате некој таков :) секако ќе се спогодиме околу тоа ;)
  Извинете за директниов пост :D
   
 20. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  9.418
  Пол:
  Женски
  На buba4e89 и Yipman2 им се допаѓа ова.