1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа со средно образование

Дискусија во 'Барање работа' започната од S.N.E.G.U.L.K.A, 23 февруари 2013.

 1. S.N.E.G.U.L.K.A

  S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  49
  Насловот е јасен.Каде може да се работи со средно образование ?
  А моето конкретно прашање е дали може да се работи во банка,се разбира со средно економско училиште ?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.906
  Допаѓања:
  10.046
  Не верувам, со факултет едвај доаѓаат до тоа работно место. Може некои од постарите вработени биле со средно и така го поминале векот. Ама за младиве сега не верувам, тешко.
   
 3. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  Ако немаш врски и со факултет џабе е :D
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  може има во банка работа со средно за тоа сигурна сум но само на шалтери, но треба да имаш и пријатели се разбира тоа обавезно,јас знам моја познаничка која работи во банка со факултет појма нема чупето од животот а во истата банка работи колешка со средно самата си признава дека многу повеќе има знаење од неа.
  Др.пример тетками уште за 2 испити не го заврши факултето а сепак работи кај девизите во банка рамен и нема жената е капацитет и сега ја ставија шефица така да сега види ти може треба и диплома да ама за на банка треба и многу знаење...
   
 5. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.264
  Допаѓања:
  2.033
  Пол:
  Женски
  Друго што би можело да се работи со завршено средно економско? Освен по бутици, кафичи..?
   
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.338
  Допаѓања:
  45.603
  Пол:
  Женски
  Сметководство
   
  На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.347
  Допаѓања:
  169.825
  Пол:
  Женски
  Vo SK nikoj ne prima so sredno vo smetkovodstveno biro:(
  Site ekonomski fakultet baraat...
   
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.338
  Допаѓања:
  45.603
  Пол:
  Женски
  Не не, за книжење влезни, излезни фактури, калкулации, контниот план, се тоа се учи во средно економско, ако добро е совладан матерјалот без проблем може да го работи тоа, на факултет скоро ништо од тоа не се учи, значи за работна позиција книговодител мислев, а за овластен сметководител може да полага со средно економско плус 10 години работно искуство.
   
  Последна измена: 29 јануари 2017