Работа со средно образование

Дискусија во 'Барање работа' започната од S.N.E.G.U.L.K.A, 23 февруари 2013.

 1. S.N.E.G.U.L.K.A

  S.N.E.G.U.L.K.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  49
  Насловот е јасен.Каде може да се работи со средно образование ?
  А моето конкретно прашање е дали може да се работи во банка,се разбира со средно економско училиште ?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.013
  Допаѓања:
  5.541
  Не верувам, со факултет едвај доаѓаат до тоа работно место. Може некои од постарите вработени биле со средно и така го поминале векот. Ама за младиве сега не верувам, тешко.
   
 3. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Ако немаш врски и со факултет џабе е :D
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  6.404
  Пол:
  Женски
  може има во банка работа со средно за тоа сигурна сум но само на шалтери, но треба да имаш и пријатели се разбира тоа обавезно,јас знам моја познаничка која работи во банка со факултет појма нема чупето од животот а во истата банка работи колешка со средно самата си признава дека многу повеќе има знаење од неа.
  Др.пример тетками уште за 2 испити не го заврши факултето а сепак работи кај девизите во банка рамен и нема жената е капацитет и сега ја ставија шефица така да сега види ти може треба и диплома да ама за на банка треба и многу знаење...
   
 5. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Друго што би можело да се работи со завршено средно економско? Освен по бутици, кафичи..?
   
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  30.008
  Пол:
  Женски
  Сметководство
   
  На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.766
  Допаѓања:
  138.900
  Vo SK nikoj ne prima so sredno vo smetkovodstveno biro:(
  Site ekonomski fakultet baraat...
   
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  30.008
  Пол:
  Женски
  Не не, за книжење влезни, излезни фактури, калкулации, контниот план, се тоа се учи во средно економско, ако добро е совладан матерјалот без проблем може да го работи тоа, на факултет скоро ништо од тоа не се учи, значи за работна позиција книговодител мислев, а за овластен сметководител може да полага со средно економско плус 10 години работно искуство.
   
  Последна измена: 29 јануари 2017