Работење повеќе работи истовремено

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 29 август 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.340
  Допаѓања:
  6.160
  Порано покрај редовната работа имав
  и ангажман на уште 2 места да речеме за викенди и беше супер со приходи плус. Дали сте за ангажман на повеќе места? Мене конкретно не ми беше напорно, напротив бев исполнета и финансиски немав проблеми. Но со тек на време таа хонорарна работа се намали и сега сум само на плата. Ваше искуство?
   
 2. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.556
  Пол:
  Женски
  Повеќе работи истовремено е многу напорно. Можеби навистина е финансиски исплатливо но цело слободно време да го трпшиш на работа долг период ми е неприфатливо. Бев во ситуација еден период да имам работа плус и сфатив дека не е тоа за мене.