1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба без причина

Дискусија во 'Разделби' започната од milena25, 10 февруари 2010.

  1. milena25

    milena25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    zdravo devojki...mi treba mislenje od vas za eden moj problem sto me maci veke 3 meseci.Idev so eden decko 2 meseca,moze ne e mnogu ama premnogu bese ubavo i za mene i za nego,za dva meseca dojdovme do ideja za dete pa i obid duri.mi velese deka mnogu me saka,i deka mu e super,zboruvavme za idninata i site tie stvari.pred mene raskina edna vrska mnogu napnata spored nego,i uste pred da raskine so taa me simpatiizirase mene.eden den ,samo se cuvme i naednas tipot kao pocna da se tufka vaka taka,i ja go prasav dali saka da raskineme,dali nesto go maci so se ponasa taka,zasto pred raskinuvanjeto se nemavme videno 4 dena sto bese cudno za nas.mi rece sakam da bidam sam nekoe vreme,neznam sto mi e ne mi e do devojka i sl.mi rece najdi si drug decko,a ja devojka nema da fatam zasto da sakav devojka ke ostanev so tebe,mi rece slobodno baraj me koga sakas,i jas go barav mu se javuvam posle toa uste mesec i pol dva.iskocivme ednaska pak ,se smuvavme na moja inicijativa,posle toa pak go viknav,i me odbi.vistina bese toa sto go kaza,i on sesute nema devojka,vo toa sum sigurna,a otkako raskinavme ne me pobaral niednas.pred nekoe vreme slucajno se vidovme i jas se isponasav ladno,samo mu rekovzdravo i toa,vo eden klub,i posle toa toj mi prati poraka samo kao sto sum se ponasala taka sprema nego i nekoi sl muabeti.ve molam pomognete mi i razjasnete mi sto da pravam,sto ustvari se sluci...:(((
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ostavi go.Staj go na ignore..voopsto ne go baraj ako on te bara koga ke odgovoris deluvaj onaka ramnodusno..Ke vidis so vreme kako on ke pocne sam da ti zapocnuva muabet vo vrska so vas dvajca.Ti ne se zamaraj so nego i so toa sto i kako i zasto se slucuva ednostavno najdi si dr zanimacija opusti se.Trkaloto se vrti src toa da si znaes.Sekogas! :)
     
    На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
  3. milena25

    milena25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    fala julie77 na optimistickoto mislenje:))..ama mi e strav deka pominaa 3 meseci kako sto raskinavme i toa mi izgleda premnogu dolgo..ednas go prasav kao dali ima sansi da bidem zaedno pak..on samo mi rece ako treba da sme zaedno ke bideme zaedno,i celo vreme mi povtoruvase najdi si drug decko,najdi si...mnogu tesko pagaat tie zborovi:(
     
  4. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Ма остави го колку и да ти паѓа тешко.Имај гордост и свое јас.Не е ништо повеќе од тебе и не вреди да трчкаш по него.Излези со другарките и забавувај си се и ќе видеш наскоро дека некој ќе ти го привлече вниманието, а ти ќе му го посветиш нормално ако го заслужува.
     
  5. milena25

    milena25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    me interesirase vaka od vas,ipak ste poveke umovi na edno mesto,spored kazanoto od mene...koja e pricinata sto si otide on???!...imal li nekoj vakvo iskustvo....braveheart veruvaj mi probuvam veke 3 meseci da iskacam i seto toa...ama ednostavno ne ide ,na drug ne ni pomislvam...i stanuvam so nego legnuvam so nego...vo mislite:(
     
  6. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Види вака и мене ми е било тешко и болно да преболам некоја љубов и потполно те сваќам како ти е.И не си единствената, на секој може да му се случи да одбере погрешна личност и да и ги подари своите чувства за да на крај свати дека не е тоа што е очекувала.Тоа милена, мораш да го почувствуваш на своја кожа за да знаеш како е.Ќе тагуваш некое време, и ќе видиш дека полека бледее, за да еден ден сватиш дека си станала сосема рамнодушна спрема него.Само јака волја и цврсто!Дури тогаш ќе можеш да погледнеш на целата работа многу пообјективно.Што се однесува до типот можеби и тој има некои свои неразјаснети причини зошто се однесува така, ама тоа тебе треба да ти е најмал проблем-најверојатно не знае ни тој што сака.
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Zatoa be src ti pisav moras da se nateras da go ignoriras i ednostavno da go smestis negde dlaboko zapikan vo mozocnite fioki...Misli na drugi raboti okupiraj se so drugo...So vreme ke pocnat i tvoite cuvstva da se gubat..Opusti se i ne mu pridavaj znacenje.Pa ke pises veruvam deka skroz si go izbrisala od mozoceto..;)A ke vidis kako posle on ke se okupira so tebe.Od iskustvo src znam. :)
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mnogupati vrskite taka se raskinuvaat,maskite vo sustina se slabaci koga stanuva zbor za raskinuvanje,nesakaat da se soocat so devojkata i da ja kazat pravata vistina sto e pricinata..ednostavno nemaat muda,takvi se..i mene mi se ima sluceno,da mislis deka se e sovrseno se e vo red,i odednas go snemuva,ne kreva telefon i slicno..a ti sedi nerviraj se i misli sto e rabotata..a on se krie kako p..ka :D i ti se ide da e pred tebe da go zadavis.. :D vo takva situacija ne ti preostanuva nisto drugo osven da go batalis,i da ne se zamaras so nego,i so toa sto i zasto se desilo..ednostavno ne vredi..ne vredel covekot,da vredel ke se soocel so tebe kako maz a ne na toj nacin.. :D a stom nekoj nesaka da e so mene,pa jas ic nesakam da sum so nego,,da ne e on neso poveke od mene? :D
     
    На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
  9. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    milena ti kaza deka imal napnata vrska..pa moze se plasi pak da se vrze ne znae sto saka vo los period e...samo ostavi go ke vidis koga on sam ke se sredi sam ke te pobara ako custvata ivi se zaemni..jas taka mislam
     
  10. milena25

    milena25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    fala srnicka na mislenjeto...bi rekla i ja se nadevam toa da bide taka..inace me pobara pred nekoj den onaka pisa poraka i zvonel kao da videl so praam samo i toa...:worried:
     
  11. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    Идеја за дете,дури и обид???И после некое време не му треба девојка,а најмалку девојката со која се обидел и дете да има?Што ако обидот бил успешен? :? Јас сепак мислам дека во неговата глава има некоја причина доволно јака за таква одлука,само може нема лице и муда како со велиме за да ти признае.Мажите се поголеми слабаци во такви ситуации.А тебе би те советувала да се оттргнеш од него колку што можеш,малку да бидеш рамнодушна,иако знам дека е тешко на почеток.А кога ке посака да се врати,и самата ке го осетиш тоа,и ке ти биде полесно.Поздравче!