Размена на ученици

Дискусија во 'Образование' започната од thesunriseisblue, 6 октомври 2012.

 1. thesunriseisblue

  thesunriseisblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Mi treba sovet od vas ..
  Veke dolgo vreme sonuvam za ovaa razmena na ucenici i najdov poveke nacini
  Za razmenata na ucenici 2013-2014 apliciranjeto e na 16.10.2102, i toa e se ok megutoa jas ne poznavam nikoj koj bil pa bi sakala ako se najde barem nekoj da mi kaze kakvo e iskustvoto, pozitivni negativni kritiki... a osobeno ako ima nekoj koj idel preku

  http://www.ac-see.org/programs/yes-mac.htm#6

  ke vi bidam mnogu blagodarna
  [mod-kirilica:27s2knx6][/mod-kirilica:27s2knx6]
   
 2. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Само за средношколци е?
   
 3. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.987
  http://88.85.123.169/web/guest/rsslink/ ... id/4445602 еве конкурс за рaзмена на ученици, кој знае англиски и е прва или втора година, може да аплицира и да учи една година средно во САД бесплатно :geek: тука пишува дека се организира по седми пат, има ли некој искуство преку ова или било кое друго за размена на ученици? Јас ќе си конкурирам, бидејќи отсекогаш сум сакала да поживеам малце во америка.. :$
   
 4. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  5.597
  Пол:
  Женски
  И јас ќе конкурирам годинава. :)
   
 5. BabyyBoo

  BabyyBoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  има некој што бил во Америка преку овој проект?
   
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  2.158
  Пол:
  Женски
  Ке се пријавам годинава. И лани бев и стигнав до последното ниво(само чекав да ми кажат дали сум примена да одам, и за жал не бев ), па ако го интересира некого нешто, нека ми пише ЛП. :)
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  5.597
  Пол:
  Женски
  Ако некој знае за Петок во Куманово во колку часот треба да сме таму, нека ми каже. :)
   
 8. stela22

  stela22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  zdravoo.. sakam da znam dali nekoj ima iskustvo so proektot zamena na ucenici potocno od american counclis...sakam da se prijavam pa me interesira nekoj dal moze da mi dade podetalna informacija i slicno
   
 9. stela22

  stela22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  а првите две нивоаа како беаа што се бараше ако се сеќаваш ...ме интересира сакам да конкурирам
   
 10. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  2.158
  Пол:
  Женски
  Тек сега ја видов поракава, но се надевам дека ќе ти помогне. Првото ниво беше многу лесно, имаше 25-30 основни прашања, не можам да ти кажам точно какви беа бидејќи секаде беше различно. Второто ниво беше малце потешко, за ограничено време треба да напишеш есеи на одредена тема (првата година требаше 3 есеи, втората 2, претпоставувам дека и тоа е различно) и потоа ги чекаш резултатите истиот ден.
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.256
  Допаѓања:
  119.402
  Пол:
  Женски
  Постов е стар, ама нешто не е во ред тука.
   
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  49.140
  Пол:
  Женски
  Е што не е во ред?

  Се аплицира претходната учебна година, има неколку круга што треба да се поминат и на крај се избираат десетина ученици.
   
 13. stela22

  stela22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  eee ja stignav do 2 krug ii ni rekoa deka rezultatite ke gi dobieme za 4 nedeli...ev pominaa nisto da kazat so e rabotava nz ......a vas kako ve izvvestija preku e-mail nesto ili na stranana nivna sto e ? :D:D:D
   
 14. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.388
  Допаѓања:
  2.158
  Пол:
  Женски
  Ako gi pomina dvata kruga, ke ti se javat na telefonot sto si go ostavila i ke ti kazat dali si vlegla vo 3ti krug.
  Se izvinuvam za lat.