Размени за средно образование во Америка

Дискусија во 'Образование' започната од Сherry.girl, 8 јануари 2019.

 1. Сherry.girl

  Сherry.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Здраво, гледам на интернет дека има доста деца што така отишле од 3та средна во Америка да завршат 4та. Но сите линкови што ја ги најдов за аплицирање беа прво да си платиш па тогаш можеш да идеш. А цените на плаќање една година беа около 5000 долари што воопшто не е мала цена. Дали некој има отидено бесплатно преку некоја програма или слично? Никаде не можев да најдам такво нешто или некоја тема на форумот каде што се објаснува тој процес, што се ти треба, каде треба да се обратам и слично? И уште едно прашање: Дали може да се аплицира за Work and Travel програмите ако си 3та средно или мора да си студент?:$

  Инаку има слични теми на формуот баш барав, но и двете се од пред 5-6 години (и немаат никакви одговори дадено) и се прашува каков е животот таму а не како можеш да се пријавиш на таков конкурс и слично.
  Ако мислите дека е дупла тема или слично, слободно избришете ја, но мислам дека е потребно да имаме ваква тема која би требало да биде поактивна за младите да можат повеќе да се едуцираат на оваа тема.