1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ракомет

Дискусија во 'Спорт' започната од angel4e121, 25 февруари 2011.

 1. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Не знаев каде да ја отворам оваа тема!
  Гледав немаше за ракомет,но ако има слободно можете да ја избришете.
  Сакам да одам на ракомет но не знам во битола каде може да се тренира па ако има некој што знае дали ке може да ми каже каде можам да се запишам? :$ Позз
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Во Скопје има добри тимови јас иам тренирано за Битола поооојма неам :)
   
 3. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Јас тренирам ама во различен град сме па не знам да ти препорачам. Прашај ги наставниците по физичко веројатно знаат за спортови,а можеби има и секции некои. :D
   
 4. Ana.hb

  Ana.hb Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  angel4e jas bi ti ja preporachala rakometnata shkola konzuli ..:))

  [mod-kirilica:1kjqcgj6][/mod-kirilica:1kjqcgj6]
   
 5. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  бев заљубена некогаш во овој спорт штета што моите не го приметија тоа :( :( и не превземаа ништо околу тоа штета
   
 6. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  И јас исто многу бев заљубена во спортов...
  Но Никако да се запишев ...и сега тренирам одбојка али секогаш повекје сум го сакала ракометот и секад одам на натпрева да гледам..сега последен пат бев на Македонија -БиХ ЧДЧД
   
 7. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  23
  Знае ли некој да ми каже каде може да купам дрес од машката ракометна репрезентација?
   
  На mileystar и Lepaaa им се допаѓа ова.
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Иако сум член на одбојкарски клуб, иако обожавам да гледам фудбал, можам да кажам дека ракометот ми е омилен спорт. Играв во основно, бев крило. :) Ме биваше, ама после се' одбојка и ајде.

  А и Кире Лазаров е баш срце! :lol:
   
 9. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.094
  Пол:
  Женски

  Е па најдиси некое ракометарче од македонската репрезентација и ќе ти даде колку сакаш, без пари ! ;) :rofl:

  Се шалам секако, туку ти можеш да си побараш по продавниците за спортска опрема, можно е по некоја случајност да има! :?: :^)
   
 10. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  ахх ракомет некогаш :)
  колку само ја имав таа желба во времето на Кометал Шампонот !
  им се дивев на девојките бе :x
  со душа сум чекала да почне некој натпревар со нив,и куќата гореше :D

  после тоа тренирев некаде половина година и тоа беше :)
   
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Добро луѓе немате ништо против да живне темава ...

  Кога ќе направи некој успех Металург или Македонската репрезентација и тука ќе има 300 страни нели ?
  ;)

  Ракомет обожавам ... Динамичен неизвесен спорт . Поготово оној квалитетен Македонија може да се пофали со добар ракомет нормално со подеми и падови како и секогаш како и во се . Ама јас ја имав таа привилегија да бидам дел од чудото наречено Кометал :) златни времињаааа...
  Почнува Лигата на Шампоионите имаме победа го следев натпреварот нема држење на ниво во играта а тоа е голем проблем :!: :?: ...
  стискаме палци ...

  Инаку моменти вредни за паметење .

  http://www.youtube.com/watch?v=5840SFHo ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=j7D09BhG ... re=related

  Ова не ма да го заборавам дури сум жива :D

  http://www.youtube.com/watch?v=yx06kmkw3ck

  Борко :bow:
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Изгледа само јас го пратам Металург :tmi:

  За тие што по некоја случајност се интересираат :wasntme: моментално резултатот е 17 -10 за Металург :rock:
   
 13. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Конечен резултат, 31-27 во наша полза, Е АЈ ДА НЕ!!! :rock:
  Среќа што кога ни дишеа во врат, после предноста од неверојатни 9 гола, не си ја докомпликувавме ситуацијата, и успеавме некако повторно да се одлепиме... :!:
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Браво Мателург! Наумче Мојсоски, цар е бе.
   
 15. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  МЕТАЛУРГ 25 - 18 констанца

  8) Фалачаопријатно 8)
   
 16. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Браво за Металург. :party:
  Заслужена победа.
  А Наумче е цар. Секоја чест. :bow:
   
 17. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.173
  Допаѓања:
  21.443
  Пол:
  Женски
  Голем фан сум на ракометот уште од времето кога Кометал ушествуваше во Лигата на шампиони, и кога освоивме прво место. Таа златна генерација мислам дека никогаш нема да се повтори во женскиот ракомет. Кастратовиќ беше една и единствена, поради неа го засакав ракометот како спорт. Сакав да тренирам, но во мојот град немав можност за тоа.
  Во секој случај, пратам колку што можам и машки ракомет, моментално Металург. Го изгледав натпреварот со Констанца, и добри бевме. Едно големо браво за момците!!!
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mihaela.B

  Mihaela.B Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Не е само дрес – Кожа е.
  Не е само обичен терен – Наш дом е.
  Не се 60 минути – Цел живот е.
  Не е само страст – Чувство е.
  Не е само една група – Фамилија сме.
  Ракомет ! <3
   
 19. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Бев вчера на МЕТАЛУРГ-Констанца и можам само да кажам БРАВО МОМЦИ !!! Заслужена победа !!! Мислам дека сега само фали 1 победа за Металург да оди во следната фаза, така ??? На 24 игра пак со Констанца, и мислам дека тоа би требало да биде таа победа !!! :D

  :inlove: Филип Миркуловски :inlove:
   
 20. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  pa da se izvinam za latinicava od opravdani prichini :tmi:

  Rakomet kao sport mi e super. Se shalam, povekje od super. :D Najjak e.