1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рамна или степенувана коса?

Дискусија во 'Коса' започната од a7-Femina, 17 април 2014.

 1. a7-Femina

  a7-Femina Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Мојата коса моментално! :)


  Во последно време косата најчесто ми е виткана...Незнам но се приметува дека веќе ми е здосадено од рамна коса....Незнам поубаво би било да ја степенувам или да остане ваква...?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Како што знаеш, мене ми е кратка и степенеста. :D И во двете фризури има добро и лошо. Со степенеста, нема да можеш да ја врзуваш и да правиш разни фризури, зошто ќе ти се отпуштаат прамени, но добра е што ја изретчува густата коса и нема да ти биде жешко на главата. А, со обична, рамна, ќе можеш многу фризури да правиш и да ја врзуваш на секој начин, но ќе ти биде погуста и пожешко ќе ти биде на главата.
   
 3. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека поуба е рамна коса..посебно па ако се работит за слаба коса. Ја имам праено и степенувана и рамна и дефинитивно гласам за рамна.. ете не морат толку долга да ти е,скрати ја малце ама нека е рамна,спред мене :)
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Откако убаво ме упропастија со тој степен последниот пат, само рамно дефинитивно. :tmi:
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Моментално ми е рамана.Како што може да видите на сликата(Не ми е фенирана :!: )---------------->
  Сестра ми има степенувана и и прекрасна.Мене со степенувана стално ми ја упропастуваат!
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.998
  Пол:
  Женски
  Сум имала и рамна коса и степенувана, и благ степен и јак.
  Рамна коса (а ла учениче што би рекла фризеркава моја :lol: ) терав кога имав пократка коса, до раменици. Сега ми е подолга, и од пред некое време степенувана, ама не е јак степен во прашање.
  Рамната коса бара исто толку одржување колку степенуваната, затоа што треба редовно да се рамни. Мене ми е сеедно каква ќе ми биде, сѐ зависи од тоа во какво расположение сум кога ќе отидам на фризер.
  Фризерката моја има толку јак степен, што многу луѓе мислат дека има надградба на долните прамени. Ама многу добар фриз тера. Имам колешка што цел живот има долга, рамна коса и како барбика е. Значи секоја варијанта може да биде убава.
  Освен оние рамни коси што личат како со секира пресечени :shake: Тоа не.
   
  На LUCERKA, kjukli, barbiegirl.24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Степенувана е поубава :)
   
 8. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Рамна коса.А сум носела и степенеста скоро цел живот додека да ја израмнам ми се чини пола живот ми се скрати сега ми е рамна конечно и баш ми е ОК ! :)
   
 9. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Definitivno ramna
   
  На marich му/ѝ се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.978
  Допаѓања:
  175.842
  Пол:
  Женски
  Степенувана коса
   
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.055
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  И јас сум за рамна.. степенувана никогаш не ми се допаѓала.. едно влакно ваму едно онаму фризура нема шанси да направиш.. :whew:
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Степенувана :D
   
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.093
  Пол:
  Женски
  Последниве 3 год , косата ја носам само рамна и за ништо на светот не би ја сменила во степенеста повеќе:D
   
 14. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Имам носено и рамна и степенувана ама рамна ми е некако подобро.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.242
  Пол:
  Женски
  Засега ми е степенувана и поубава ми е така. Некогаш може и рамна ќе пробам, не се знае кај мене. :D
   
 16. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  9.222
  Пол:
  Женски
  Степенаста некако ццц еднаш имав фризерот никаква ми ја напрај и плачев :(
   
 17. barbi2

  barbi2 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  мене ми е и така и така добро али повише сум за рамнаа
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kLem23

  kLem23 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Рамна :)
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Zavisi koga kako kje mi tekne.
   
 20. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски