1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рандом факти и информации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од blonde_supergirl, 30 септември 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.122
  Пол:
  Женски
  Здраво! Сметам дека ова би била интересна темичка за обожавателите на крими серии, филмови и книги. Ајде да запишеме некои информации кои сме ги научиле од или благодарение на гореспоменатите. Еве јас научив случајно дека серијата Мидсомер Мурдерс е базирана на книга. Исто научив нешто друго интересно: името на ликот Ричард Касл од серијата Касл е исто употребено како псевдоним од познат писател чии книги се исто присвоени и од главниот лик од серијата. АВС студиото оваа идеја ја сметало за интересна и ја спровеле на дело. Вие сте на ред.