1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Растење на градите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од bluberry, 29 март 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  девојки неодамна бев на гинеколог и ми ги препиша Polygynax-вагинални капсули i reciproks нешто против воспаленија,мегутоа градите почнаа ненормално да ми растат и многу ме болат.Знае ли некој во што е проблемот и зошто е така и дали е тоа причина за раснењето :?: :?: :?:
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Reciproks пиев јас за бактерија во носот, тоа се јаки антибиотици и терапијата не трае повеќе од една недела. За вагиналните капсули незнам, ако се на база на хормони ништо чудно да ти влијаат на градите ама од Reciproks сигурно не ти е ништо.
   
 3. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Можно е да имаш пореметување кај хормоните. Подобро посети го повторно гинекологот, сепак ти ја знае терапијата, ќе ти каже што да правиш. Вака нема шанси да ти помогнеме. :(
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Прочитај контраиндикации во упатството од хормоналните таблети. Но, како и да е, веднаш обрати се на лекар, немој да си се лекуваш на своја рака.
   
 5. doktorkata

  doktorkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  да не пиеш контрацепција?јас кога пиев јасмин многу здобив на облини... не се плаши не е ништо сериозно се случува и од самите хормони во тек на менструалниот циклус да има такви промени... од полигинаксот не ти е тоа е вид антибиотик што лекува повеке видови инфекции ...
   
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  Polyginax ne s ehormonski. toa s ekapsuli za podobruvanje na vaginalnata flora. sigurno imalo znaci na infekcija. ja licno mislam deka ovaa kombinacija ne bi trebalo da ti pravi problemi.... otidi pa na ginekolog za sekoj slucaj...
  pa pisi ni...
   
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  не никогаш не сум пиела контрацептивни таблети.Ке го прасам гинекологот но дури наредниот месец бидејќи тогаш ке одам по резултатите па ке видам што како :oops: :oops: :oops:
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  а и јас нешто да ве прашам во врска со градите...менструацијата ми заврши пред три дена ,пред да ми дојде не ме болеа градите ама од кога ми заврши имам болки и потечени ми се исто како да треба да ми дојде...непријатно ми е ме болат стварно а незнам зошто сега..?му се случило ли на некој од кога ке му заврши менструацијата да имаат вакво чуство?
   
 9. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12

  што направи? што ти кажа? пиши ни ... позз
   
 10. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  Ништо,ми беше срам да го прашам :tmi:
   
 11. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  а зошто ти е срам? дека е машко или онака општо ти е срам да прашуваш?
  ако е заради тоа што е машко ти советувам да одиш кај жена гинеколог ако има некоја таму кај што живееш.ем ќе си бидеш порелаксирана и поопуштена и нема да ти биде непријатно да прашаш било што ;) позз :*
   
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  фала на советот,меѓутоа каде што одам на гинеколог работи и тој и жена му во смени,некогаш зборувам со неа,некогаш со него.
   
 13. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Па кога ке ја погодиш неа прашај а иначе да се надоврзам на темава а да не отварам нова би ве прасала КАКО да ги пораснам градите бидејки имам 17Год. а ептен мали гради за разлика од сестрами која има 13 год. а има поголеми гради од моите :devil:
   
 14. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129

  Истото ме интересира и мене..!Сестра ми е поголема, ама има охоооо... :tmi:
  Ја 16год, па немам..до коа..? :^) :(
   
 15. Bananka

  Bananka Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Нормално ли е градите да не ти се исти по големина?
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  ^Ниедни гради не се идеално исти.
  Но пак сега тоа да не биде драстична разлика.
   
 17. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Женски да ве утешам. Имам 19 години, и изгубив секаква надеж за градите, имав премали гради, смешна големина за 18 години хах :$ ама пред само 2 недели забележав стрии на градите, и пораснати ми се :) ХАХАХА целта ми беше, не губете надеж, јас откако ја изгубив, желбата и се исполни :D
   
 18. mirindaa

  mirindaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  навистина и јас сакам да ги пораснам градите но незнам како .. некој предлог , совет ?
   
 19. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Невозможно е мислам тоа, и јас сакав да ги пораснам градите ама со сила убавина не бидува, остави на времето :) Колку години имаш уствари???
  На крај краева, носи соодветен прслук и соодветни блузи. Немој да носиш блузи на V, тие ќе ти ги намалат градите визуелно. Сеа за сеа, само тоа ми текнува да ти кажам.. :D
   
 20. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Јас имам поголеми гради,за моите 13години...а мислам дека неможе со сила да пораснат,има некој,мали скроз и одеднаш ќе пораснат :lol: ....