1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Растење на градите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од bluberry, 29 март 2010.

  1. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    девојки неодамна бев на гинеколог и ми ги препиша Polygynax-вагинални капсули i reciproks нешто против воспаленија,мегутоа градите почнаа ненормално да ми растат и многу ме болат.Знае ли некој во што е проблемот и зошто е така и дали е тоа причина за раснењето :?: :?: :?:
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Reciproks пиев јас за бактерија во носот, тоа се јаки антибиотици и терапијата не трае повеќе од една недела. За вагиналните капсули незнам, ако се на база на хормони ништо чудно да ти влијаат на градите ама од Reciproks сигурно не ти е ништо.
     
  3. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Можно е да имаш пореметување кај хормоните. Подобро посети го повторно гинекологот, сепак ти ја знае терапијата, ќе ти каже што да правиш. Вака нема шанси да ти помогнеме. :(
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Прочитај контраиндикации во упатството од хормоналните таблети. Но, како и да е, веднаш обрати се на лекар, немој да си се лекуваш на своја рака.
     
  5. doktorkata

    doktorkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    да не пиеш контрацепција?јас кога пиев јасмин многу здобив на облини... не се плаши не е ништо сериозно се случува и од самите хормони во тек на менструалниот циклус да има такви промени... од полигинаксот не ти е тоа е вид антибиотик што лекува повеке видови инфекции ...
     
  6. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Polyginax ne s ehormonski. toa s ekapsuli za podobruvanje na vaginalnata flora. sigurno imalo znaci na infekcija. ja licno mislam deka ovaa kombinacija ne bi trebalo da ti pravi problemi.... otidi pa na ginekolog za sekoj slucaj...
    pa pisi ni...
     
  7. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    не никогаш не сум пиела контрацептивни таблети.Ке го прасам гинекологот но дури наредниот месец бидејќи тогаш ке одам по резултатите па ке видам што како :oops: :oops: :oops:
     
  8. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    а и јас нешто да ве прашам во врска со градите...менструацијата ми заврши пред три дена ,пред да ми дојде не ме болеа градите ама од кога ми заврши имам болки и потечени ми се исто како да треба да ми дојде...непријатно ми е ме болат стварно а незнам зошто сега..?му се случило ли на некој од кога ке му заврши менструацијата да имаат вакво чуство?
     
  9. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12

    што направи? што ти кажа? пиши ни ... позз
     
  10. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Ништо,ми беше срам да го прашам :tmi:
     
  11. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    а зошто ти е срам? дека е машко или онака општо ти е срам да прашуваш?
    ако е заради тоа што е машко ти советувам да одиш кај жена гинеколог ако има некоја таму кај што живееш.ем ќе си бидеш порелаксирана и поопуштена и нема да ти биде непријатно да прашаш било што ;) позз :*
     
  12. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    фала на советот,меѓутоа каде што одам на гинеколог работи и тој и жена му во смени,некогаш зборувам со неа,некогаш со него.
     
  13. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Па кога ке ја погодиш неа прашај а иначе да се надоврзам на темава а да не отварам нова би ве прасала КАКО да ги пораснам градите бидејки имам 17Год. а ептен мали гради за разлика од сестрами која има 13 год. а има поголеми гради од моите :devil:
     
  14. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129

    Истото ме интересира и мене..!Сестра ми е поголема, ама има охоооо... :tmi:
    Ја 16год, па немам..до коа..? :^) :(
     
  15. Bananka

    Bananka Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Нормално ли е градите да не ти се исти по големина?
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^Ниедни гради не се идеално исти.
    Но пак сега тоа да не биде драстична разлика.
     
  17. zaljubena93

    zaljubena93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Женски да ве утешам. Имам 19 години, и изгубив секаква надеж за градите, имав премали гради, смешна големина за 18 години хах :$ ама пред само 2 недели забележав стрии на градите, и пораснати ми се :) ХАХАХА целта ми беше, не губете надеж, јас откако ја изгубив, желбата и се исполни :D
     
  18. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    навистина и јас сакам да ги пораснам градите но незнам како .. некој предлог , совет ?
     
  19. zaljubena93

    zaljubena93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Невозможно е мислам тоа, и јас сакав да ги пораснам градите ама со сила убавина не бидува, остави на времето :) Колку години имаш уствари???
    На крај краева, носи соодветен прслук и соодветни блузи. Немој да носиш блузи на V, тие ќе ти ги намалат градите визуелно. Сеа за сеа, само тоа ми текнува да ти кажам.. :D
     
  20. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Јас имам поголеми гради,за моите 13години...а мислам дека неможе со сила да пораснат,има некој,мали скроз и одеднаш ќе пораснат :lol: ....