Реален тест за интелигенција?

Дискусија во 'Канта' започната од SouthPark, 21 јануари 2012.

 1. SouthPark

  SouthPark Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали можете да ми предложите некој бесплатен и реален тест за интелигенција?
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Па не знам дали се реални и што подразбираш под реален тест, ама еве два слични се, само едниот е во боја :D
  http://www.iqtest.dk/main.swf
  http://www.y8.com/games/iq_test
  Без филозофии и математики.
   
 3. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
  Мене ми се малку нереални и не баш ми се веруваат :rock: