1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реален тест за интелигенција?

Дискусија во 'Канта' започната од SouthPark, 21 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SouthPark

  SouthPark Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали можете да ми предложите некој бесплатен и реален тест за интелигенција?
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  Па не знам дали се реални и што подразбираш под реален тест, ама еве два слични се, само едниот е во боја :D
  http://www.iqtest.dk/main.swf
  http://www.y8.com/games/iq_test
  Без филозофии и математики.
   
 3. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  4.714
  Мене ми се малку нереални и не баш ми се веруваат :rock:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.