1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реално шоу "Дворец"[ПинкТв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од gluvarche, 17 јануари 2011.

 1. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  Вчера на Пинк почна новото реално шоу Дворец.

  Па женски ќе го гледаме ли??? Од кај нас учествува Тамара ;) Јас лично ја обожавам зашто е непосредна, откачена и може да направи нешто интересно да гледаме :)

  Малце ме изненади негативно фактот што се повторуваат неколку учесници од Фарма и Велики брат, али тоа е, баш ме интересира како ќе се одвива шоуто :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Реално шоу ДВОРЕЦ

  Видов вчера само малку нешто зашто ме интересираше кои учествуваат и стварно се повторуваат. Не знам, не верувам дека некогаш ќе седнам да ги гледам. Одамна се имам збогувано со ваквите реални шоуа.
  Врв ќе биде ако и овде го донесат Боки |(
   
 3. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  Реално шоу ДВОРЕЦ

  еве и кои се учесниците, за мене не многу познати
  Изворинка Милошевиќ - пеачка
  Беби Дол - пеачка
  Дејан Цукиќ -музичар
  Ванеса Шокчиќ - пеачка
  Иван Ивановиќ Џус - рапер
  Дејан Миличевиќ - фотограф
  Тамара Тодевска - пеачка
  Небојша Чолиќ - Фико - глумец
  Манел Амар Јелич - манекенка
  Мика Костич - пеачка
  Јелена Маринков - пеачка
  Урша Чепин - водител од Словенија
  Предраг Пеца Брзаковиќ - поранешен голман
  Лана Токовиќ - пеачка
  Јован Стефановиќ - пеач
  Нина Воркапиќ - манекенка
  Даниел Павловиќ - пеач
  Амел Чеман Чемо - пеач
  Игор Костиќ - пеач
  Немања Николиќ - пеач
  Марко Стојковиќ - парер
  Денис Бонештај - пеач
  Драгана Трипиќ - новинарка

  претежно пеачи, цела естрада ја активирале :lol:

  k.i.m ллелелееее немој те молам :rofl: доста му е на Бокица по реалниве шоуа во Србија ;) а овие учеснициве ко што видов веќе се спариле (еве линк ако некој го интересира http://www.youtube.com/watch?v=1UNAi2M_ ... r_embedded )
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Против моја волја ја гледав првата епизода (бев на гости) и видов дека одма се смуваа, обично не гледам такви реални шоуа, бидејки ми се претерани, прв пат се гледаат и се смуваат само да станат познати и да ги има по весниците, глупости... А и сите учесници колку многу се славни... Од сите само 3-4 познавам и мислам дека Тамара таму е најпопуларна... Лугето перат пари, а овие „славните“ фаци се глупираат...
   
 5. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Значи ова е више претерано! Некој си трупа пари во џеб, додека на народот му се пере мозокот и се тера на неморал.. Посебно младите деца што ги гледаат овие глупсоти.. Тие мислат дека така треба дека така е паметно... Срамота, и ова и ВБ и сите други реални шоуа едно големо УААААА!!!!!!!
   
 6. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  380
  Ја пак сакам да гледам реално шоу а и зошто да не...вака можеме да видиме реална слика за вип личности...само ме нервира што се повторуваат истите....нит гласам,нит трошам пари мои...убаво ми е да ги гледам...боље нив него турскиве серии |(
   
  На femina11 и gluvarche им се допаѓа ова.
 7. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  јас ги гледам од проста причина што не ме замараат, не дека ги чекам пред тв да почнат туку кога имам време преферирам шоу да гледа отколку вести, или шпанска/турска серија, плачење на виолини, трауми, драми и сл.
  шоута дефинитивно ги отсликуваат карактеристиките на секој човек, и неговата помала или поголема глупост, го доловуваат она најгнасното од човекот, кој до каде е способен да оди, многу од славните личности кои се појавија во овие шоуа ги изгубија они позитивни впечатоци кај публиката, мислам дека повеќе изгубија, отколку што добија, зашто сите ние си ги идеализираме познатите личности, а уствари .... се тоа што го гледаме од нив на реалниве шоуа :rock:

  така да, пре ќе се смеам со Дворецов, отколку да гледам Кога лисјата паѓаат и сл..... драми, едноставно не напињаат и јас си ги гледам ко комедија филмче ;)

  во Дворец многу ме интересира Тамара како ќе се покаже, и едвај чекам да дојдат оние дневни прегледи :)
   
 8. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  Гледав фарма3 и ми беше интересно,а гледав и Велики брат кога беа Боки и Лепа,ке го гледам и ова од време на време,зошто претходниот пат кога гледав фарма се разочарав кога победи Катерина Живковиќ,а не го заслужуваше тоа.Никогаш не победуваат моите фаворите :( Ке го гледам највеќе поради Лепа,Тамара и Дејан Миличевиќ.
   
 9. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Пусто македонче нигде не нејќат, одма првиот ден Тамара ја номинираа :) Се надевам нема да излезе.
   
 10. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  107
  Тамара ми е :puke: ,искрено.
  Па тоа лигавење,тоа преправање го има само кај неа и кај сестра и.
  Не сакам многу реални шоуа ама при недостаток на нешто интересно по телевизииве и константно давање на турски серии се СУПЕР! :party: Хахаха,не се шалам ама барем гледам сеир по малку :$ .
  Се на се,нека ги наваат,немам ништо против - не гласам,не давам пари ич не ми е гајле.
   
 11. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Значи најодвратна ми е таа Уршка, на што личи тоа бе уште првиот ден се испомува со двајца,па уште се договара и за секс со тој билдерот,треба малце да се смират сепак којзнае колку милиони ги гледаат.Срамотаааа :^)
   
 12. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  вчера конечно влегоа во Дворецот :) интересно изгледаше мора да признаеме, али најсмешно ми е кога некој од учесниците ќе коментира нешто негативно за некоја вип позната личност, а таа истата ќе се појави како гостин во шоуто :lol: вчера Цеца им го разубави дворецот, а некои од учесниците останаа насмеани :lol:
  а Драгана.....лелелеееее жената ептен се уфилма :rofl: кралица :lol:
   
 13. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  За мене, подобро да гледам турски серии, него вакви "без содржини"! Немаат никаква вредност! :puke: :puke: :puke:
   
 14. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  занимација без мана подобра и од банана :D ,јас би рекла глупости у розе боја :D ,а што мислите што се преставуваат сите оние реални шоу,голем брат,фарма,па турски серии,па шпански серии,па индиски серии?па дворции,па вселенски станици? на кого му е во интерес народов наш македонски да се споулавува пред телевизор цел ден да гледа разни мајмунски работи и да мисли колку се ни е идеално во живеачкава немаме никакви проблеми па си гледаме што ни даваат.не се ништо друго тука свесно отргнување од реалните проблеми со кои се соочуваме,немаме работа ама си гледаме бандини и кај нив немаат леб да јадат ама кај дармарџ газда и од пиле млеко има,немаме пари за здраството ама си гледаме фарама таму си се лекуваат со природни тревки како и ние по дома,паѓаат покриви од училишта и болници ама и во лисјата кога паѓаат си гледаме такви работи.со еден збор свесно перење на мозок и дополнително зутупување.
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Не го гледам,а нема ни да го гледам ,глупаво ми е многу и ова и тоа фарма |(
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Не го гледам.
  Што се нема да му текне..Фарма,Дворец,Колиба,Шупа... |(
   
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  бидејки имам само сло пинк си морам да го гледам (не морам него нема ништо салам ) оваа ти е катастрофа врв на се беше бокица пак аман више од него :puke: Firči помодрува око го исфрлуват маја почна да вреге на национална тоцка и говор на омраз против евреите ајде одма ја исфрлат усте па и најавија дека мозно е да иде во затвор јас лично пола од овие не ни знаев ама оваа маја и милош ептен биле говеда :puke: а словенката па офф морее...би сакала да победи овој малиот Јоца а ако немозе он ондак Неманња се друго е катастрофа од педери до лузери пијаници итн :puke: :puke: :puke: