1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Револт

Дискусија во 'Образование' започната од 2406, 15 јануари 2014.

 1. 2406

  2406 Нов член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Имам 15 години, прва година средно сум и едвај чекав да почнам. Мислев дека штом ќе почнам средно ќе конкурирам за некоја стипендија и може ќе ми се насмее среќата. Тогаш сфатив дека всушност живеам во земја која не нуди можност, ниту една стипендија со која можеш да отидеш во странство како размена на ученици или слично. Жално е во колку бедна држава живееме. Наместо да се грижат за образованието на новите генерации и да ни дадат нешто со што ќе можеме да се докажеме, а подоцна може и да помогнеме на некој начин тие ни ги уништуваат сите можности. Последниот конкурс објавен од министерство за образование за средношколци е на 1 септември.
  http://www.mon.gov.mk/index.php/konkurs ... t-konkursi


  И после ќе се прашуваат зошто младите си оделе од земјава, еве зошто!!