Редукција / Намалување на Гради

Дискусија во 'Тело' започната од Kimiko, 6 ноември 2020.

 1. Kimiko

  Kimiko Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите.

  Носам 32G градник по UK големини (70H по нашки), и цел живот имам проблеми со болки во вратот, грбот, тешко ми е да стојам исправена, често се исфрлам под градите итн.

  Пред некој месец налетав на еден сабредит за редукција на гради и се изнагледав успешни приказни за девојки кои (буквално) си го олеснале животот и откако истражив повеќе на темата решив да го направам истото.

  Барав пластични хирузи кај нас кои што прават редукција на гради колку што можам да видам има само три:
  Дали некој од вас има искуство со оваа процедура кај нас, или со било каква реконструкција на гради кај овие доктори?