1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рената Кралевска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anichka94, 11 септември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  http://www.youtube.com/watch?v=7tHL3dK9S9I
  Не ми се верува дека на макеоднската музичка естрада излезе волку добра песна..
  нешто сосема поинкаво досега,и сметам дека оваа песна заслужува да ја знаат сите
  Кои се вашите коментари ?
   
 2. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Исто како да слушам некоја песна од Евровизија.
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Да не треба темава во изведувачи да стои подобро а?
  Инаку ја знаев песнава ја имав слушнато, ама не знаев дека ја пее македонка.
  Ја немам пребарано на нет и немам никаква информација за Рената, која е што е, од каде е, кои и се музичките почетоци, но за песнава имам огромен плус.
  Прекрасна е, нешто поразлично на нашата сцена и убаво освежубање.
  Сигурно ќе се пробие и ќе има светска слава.
  Некои наши пејачки кои долги години опстојуваат на сцена немаат направено песна за странскиот пазар и како сакаат светот да слушне за нив? А девојчево изгледа без голема кариера побрзо ќе се пробие од нив. За тоа е потребен талент, убава песна и добар менаџер.
   
 4. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Rennata - Time, time

  Прв пат слушам дека има оделна тема изведувачи
  како и да е сепак е во музика значи не е промашена до толку :)
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Нема врска, секако ќе биде преместена од модератор ако треба.
  Инаку всушност Групи и изведувачи не е тема, туку е посебна категорија.
  Еве ја:
  grupi-i-izveduvaci/
   
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Песнава прв пат на Антенна 5 ја слушнав и премногу ми се бендиса. И јас исто незнам за Рената, која е, што е, кариера и останати песни, но Time Time е ВРВ. Ја имам на рингтон веќе 1 месец. :music: :ninja: :music:
   
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.177
  Допаѓања:
  47.299
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Предобра е песнава :D девојчево го имам на фб :wasntme: ја знам уште од еден фестивал кога ја пееше оваа песна http://www.youtube.com/watch?v=i1Xtq2mkyqc

  Потоа исто достигна успех и со оваа песна на англиски
  http://www.youtube.com/watch?v=tw8V_suT ... re=related
  Песнава е преубава, мене повеќе ми се допаѓа оваа отколку новава :wasntme:

  Како и да е преубави песни има, преубав глас, баш ми сакала да достигне светска слава :clap: :clap:
   
 8. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  23.357
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Читав во новина пред некој ден за песнава, а истата ја слушам цело лето, но не ми текна за која се работи.
  Никогаш не би рекла дека е made in Macedonia.
  Вака модерен и "странски" звук немам слушнато од ниту еден овдешен изведувач. Ќе кажам само браво.
  И гласот и е преубав.
   
 9. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Слушајќи ја на Антена ми личеше дека е еден од низата странски хитови што ги форсираат како по обичај... а сега сум изненадена. Не мислев дека е возможно наша продукциска куќа да направи ваква песна. А што па не, кога можат Романците со Морена зошто да не и ние?
  8)

  Браво за девојкава! Песната ќе си ја share-нам на фејсбук во скоро време, хит е дефинитивно, и фали само уште јак спот. Не можев да не го приметам и убавиот нагласок на зборовите, за разлика од другите македонски артисти.
  Инаку нека се преименува темава само во Rennata за да коментираме и за понатамошни нејзини проекти.
   
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.753
  Допаѓања:
  8.334
  Пол:
  Женски
  Rennata - Time, time

  Леле,цело време ја слушав песнава и појма немав дека е "наша",а и имењачка ми била. :D
  Браво за девојчево,во време на Авиони |( ,Дади,Слаткаристики :puke: ,ова е момент што заслужува внимание.Супер е песничкава и нека си продолжи вака.
   
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Е слушнав летово песнава на радио и искрено појма немав дека си е наша.
  Иначе девојчево колку што знам јас не е толку познато барем тука кај нас во нашава државичка,ама песнава и страшна работа.
  Инаку е познавав од предходно мислам дека пееше на Макфест една година со песната - Не го барајте.
  Колку што ме држит памтењево мислам така дека беше.
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве ја најновата божиќна песна од Рената.
  Моментално ми е најново и најубаво освежување на нашава естрада, има прекрасни нумери, а богами еден ден не е сомнено дека ќе го освои и странскиот пазар!
  Убава песна:
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XZtMFBgec#!
   
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Прејака е :) Алал да и е, браво! :)