1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рентген технолози (Медициски)

Дискусија во 'Образование' започната од moni.poni, 2 ноември 2019.

 1. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  71
  Ваши искуства,совети??
   
 2. Bernini

  Bernini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  60
  Nekoja informacija za prviot kolokvium anatomija rengenolozi, na sto najvece da obrneme vnimanie?
   
 3. Bernini

  Bernini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  60
  I kako odi, prv kolokvium, vtor pa practicno?
   
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Земи прочитај тоа книгата, може таму пишува шо ќе има на колковиум.
   
  На Јаневски и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. Bernini

  Bernini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  60
  Jasno e deka ce se Cita, no postov go otvorivme za soveti I mislenja ili za dokazuvanje na arogantnost na poedinci.
   
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Дечко, или девојко сеедно.
  Работиш у здраство, животи на луѓе зависат од тебе. Ако не си способен и немаш желба да учиш, него тука бараш прашања да ти пратат шо да учиш, боље иди за месар.
   
  На Lostinparadise, mime87, Јаневски и 4 други им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.412
  Пол:
  Женски
  Анатомија се сите катил, цел институт. На испит имав прашања што не беа воопшто во книгата, така да радиолози-јако учење само.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.251
  Допаѓања:
  143.179
  Пол:
  Женски
  Без разлика што си на 3г смер, на другарка сестра и 5г студираше ради анатомијава, а не беше општа... Мора учење сериозно, буквално се учи, иако викаат тоа не треба, она не треба, на усно баш се прашаа од тоа "не треба ова за колоквиум".
  Биди убаво спремна и знај се, око не им трепнува, многу се сурови на усно анатомија поготово, а и писмено прашањата се ептен mindfuck. :) Не знам како полагате вие 3г смер шо сте, дали усно или писмено ама критериумот за положување е веројатно ист...
   
 9. Bernini

  Bernini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  60
  Vi Blagodaram
   
 10. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  71
  Има некој што го знае добро материјалот Патологија?(ТСС)?????