Ретро стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LusySkyDiamonds, 8 декември 2013.

 1. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
  Феминки, вие кои го љубите ретро стилот на 20",30"40"50"60"70"80" 90 од минатиот век, ве молам постирајте модни аутфити и аксесорис и се она што ја одбележува конкретната декада. Еве јас прва ќе постирам тема на истражување:
  Gatsby Style (го обожавам)
   

  Прикачени фајлови:

  На jovanovska94 и XstrongerX им се допаѓа ова.
 2. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
   

  Прикачени фајлови:

 3. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.664
  Допаѓања:
  5.809
  Нешто од седумдесеттите !
  Прва асоцијација: ѕвонарки и плава сенка за очи :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  Мене ми се допаѓа стилот од 40-тите и 50-тите: особено фустаните, а секако и впечатливиот црн туш и порцеланскиот, бел тен... Една од познатите личности која се држи до овој стил е Dita Von Teese, и го прави тоа навистина успешно...

  [​IMG]
   
 5. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  1.519
  Единствено од 70тите не ми се допаѓа.
  Инаку сеа вака да се облечиме....ќе не сметаат за шк
  цврцнати деее :P
  :wasntme:
  [​IMG]
   
 6. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  И јас го обожавам стилот на Gatsby, уствари на 20-те години. Па после исто и во времето на Coco Chanel. :inlove:
  Gatsby style:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Coco Chanel style:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]