1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецептите на Нашите Баби

Дискусија во 'Канта' започната од rici.aaaaa, 4 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.402
  Оваа тема ја започнувам со цел да се потсетиме на старите рецепти што ни ги приготвувале нашите баби.Мислам дека и себеси ќе си доловиме пријатни чуства додека се присетуваме на рецептите што ни ѓи приготвувале,а воедно и сите феминки ќе си кажеме по некој стар,па макар и едноставен рецепт.
  Еве јас започнувам со еден од многуте
  ПОТРЕБНО
  3патлиџани рендани
  4зелени пиперки
  брашно,сол,млака вода
  НАЈПРВО се пржат чушките,се тргаат на страна,потоа се додаваат ренданите патлиџани се посолуваат повкус и нативко се пржат.Настрана во млака вода се става 1лажица брашно убаво се меша да нема грутки и се става во тавата со патлиџаните постојано се меша.Се исклучува и се редат чушките се остава да постои со затворен капак.Како додаток поховано сирење,компири пржени,мартадела
  СЕГА ВИЕ СТЕ НА РЕД МОИ ФЕМИНКИ ПОЗДРАВ............
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.650
  Допаѓања:
  196.199
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.