1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепти од мама/баба

Дискусија во 'Канта' започната од Anne Boleyn, 14 мај 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Anne Boleyn

  Anne Boleyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  798
  Пол:
  Женски
  Ја отворив оваа тема,зошто без разлика колку и да има рецепти на интернет ,често ми се случува да го отворам бележникот на мама и да направам според проверен рецепт.Често од интернет се случува да не се точни мерките на состојките и да се утне работата.Затоа би сакала овде да споделувате испробани рецепти од зимници, кифлички,торти,еклери ,од бележниците на вашите мајки, баби,свекрви, тетки...
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.968
  Допаѓања:
  55.206
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.