Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рецепт на вашиот омилен пијалок

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од AnaKlarc, 2 јуни 2015.

 1. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Здраво, сите ние имаме омилени пијалаци па сигурно го знаете и рецептот, т.с. како се прави. Па не е лошо да споделете овде или пак рецепт за било кој пијалак, да си го наградеме нашето знаење :)

  Да почнам прва....
  Мојот омилен пијалак може да се каже е трска, тој се прави мешано од црн сок и пиво вкусно и евтино :D Исто и бунарче, се мешаат јаболка, лимон сецкани и газирана вода со бело вино,

  Ако има слична тема клуч :)
   
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.665
  Пол:
  Женски
  Омилен пијалок ми е цеден портокал изблендиран со парче ананас, а после бленидарањето му додавам и малку кисела вода. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  7.016
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Смути (банана, јагоди,аронија, бисквити, лешници, мед и млеко)
  Цедевита -обавезно по 2-3 пијам на ден
  Бунар (вино, кисела вода, лимон, портокал, јаболко)
  Лимон и портокал цедени (без шеќер, без вода-чисто :drunk:)