1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рицинусово масло

Дискусија во 'Тело' започната од smiley16, 24 август 2013.

  1. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    Здраво феминки. Пред 1 година ослабев многу и сега имам многу вишок кожа. Прочитав дека со употреба на рициново масло се затегнува кожата, па сакав да ве прашам каде можам да најдам такво масло. Дали го има во аптеките?
     
  2. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.635
    Го има по аптеките. :)
     
  3. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Јас на дедо ми му го зимав пред година дена од аптека од Штип.Провери,го има сигурно.
    А за ова за кожата,првпат слушам.
    Каде прочита? :)
     
  4. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    На една британска веб страна прочитав. Рициново масло во комбинација со лимонов сок и многу помагало за затегнување на кожата :)
     
  5. sercee

    sercee Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    25
    На една британска веб страна прочитав. Рициново масло во комбинација со лимонов сок и многу помагало за затегнување на кожата :)[


    Dali ce mozit da mi kazish kako potocno go pripremas ricinovoto maslo so limonov sok ,kako go upotrebuvas,na odreden vremenski interval ili ? :D fala odnapred
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Мислам дека кожата со никакво масло или течност нема да можеш да ја затегнеш. Тоа има посебни вежби, биди активна, вежбај па мислам дека само така можеш.
     
    На sercee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    Dali ce mozit da mi kazish kako potocno go pripremas ricinovoto maslo so limonov sok ,kako go upotrebuvas,na odreden vremenski interval ili ? :D fala odnapred[/quote]
    Додаваш околу 5 супени лажици рициново масло и 1 лажичка лимонов сок, го промешуваш и потоа го нанесуваш на оној дел каде што имаш вишок кожа. Инаку јас кога почнав го употребував секој ден, ама сега почнав преку ден.
     
  8. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    Донекаде можеби си во право, но не губам ништо ако се обидам. Инаку сите велат дека со вежбање ќе ја затегнам кожата, но не е така, при вежбањето се затегнуваат и обликуваат само мускулите, а кожата повторно си останува таква каква што си е. Можеби се затегнува неколку милиметри, но во овој случај јас имам многу вишок кожа. Еве вежбам веќе 4 недели па немам приметено ниту најмала промена.
     
  9. zoricamkd

    zoricamkd Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    треба да вежбаш многу повеке не само 4 недели.....и кожата се смалува имам другарки две што беа многу пуни но кога стигнаа со килажата до некоја нормала почнаа да вежбаат и тоа што им висеше почна да се повлекува и сега со нормална килажа за нивната висина и вежбање имаат топ тела.....