1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рициново масло

Дискусија во 'Тело' започната од smiley16, 24 август 2013.

 1. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Здраво феминки. Пред 1 година ослабев многу и сега имам многу вишок кожа. Прочитав дека со употреба на рициново масло се затегнува кожата, па сакав да ве прашам каде можам да најдам такво масло. Дали го има во аптеките?
   
 2. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  487
  Го има по аптеките. :)
   
 3. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.508
  Пол:
  Женски
  Јас на дедо ми му го зимав пред година дена од аптека од Штип.Провери,го има сигурно.
  А за ова за кожата,првпат слушам.
  Каде прочита? :)
   
 4. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  На една британска веб страна прочитав. Рициново масло во комбинација со лимонов сок и многу помагало за затегнување на кожата :)
   
 5. sercee

  sercee Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  25
  На една британска веб страна прочитав. Рициново масло во комбинација со лимонов сок и многу помагало за затегнување на кожата :)[


  Dali ce mozit da mi kazish kako potocno go pripremas ricinovoto maslo so limonov sok ,kako go upotrebuvas,na odreden vremenski interval ili ? :D fala odnapred
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  5.811
  Допаѓања:
  26.087
  Пол:
  Женски
  Мислам дека кожата со никакво масло или течност нема да можеш да ја затегнеш. Тоа има посебни вежби, биди активна, вежбај па мислам дека само така можеш.
   
  На sercee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Dali ce mozit da mi kazish kako potocno go pripremas ricinovoto maslo so limonov sok ,kako go upotrebuvas,na odreden vremenski interval ili ? :D fala odnapred[/quote]
  Додаваш околу 5 супени лажици рициново масло и 1 лажичка лимонов сок, го промешуваш и потоа го нанесуваш на оној дел каде што имаш вишок кожа. Инаку јас кога почнав го употребував секој ден, ама сега почнав преку ден.
   
 8. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Донекаде можеби си во право, но не губам ништо ако се обидам. Инаку сите велат дека со вежбање ќе ја затегнам кожата, но не е така, при вежбањето се затегнуваат и обликуваат само мускулите, а кожата повторно си останува таква каква што си е. Можеби се затегнува неколку милиметри, но во овој случај јас имам многу вишок кожа. Еве вежбам веќе 4 недели па немам приметено ниту најмала промена.
   
 9. zoricamkd

  zoricamkd Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  треба да вежбаш многу повеке не само 4 недели.....и кожата се смалува имам другарки две што беа многу пуни но кога стигнаа со килажата до некоја нормала почнаа да вежбаат и тоа што им висеше почна да се повлекува и сега со нормална килажа за нивната висина и вежбање имаат топ тела.....