1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Родителите се против мојата врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bianca, 17 декември 2009.

 1. Bianca

  Bianca Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  16
  e pa vaka:imam seriozen problem vo vrska so mojata segasna vrska megutoa ne od strana na deckomi tuku od strana na majkami.so deckomi sme zaedno skoro 2 godini i sega toj padna zatvor,osuden e na 1 godina,megutoa problemot ne e vo toa so toj e osuden na 1 godina tuku vo nastojuvajneto na mojata majka da ne bidam so nego, non stop me navreduva, me tera so sila da se skaram so nego a deckoto veruvajte e super, na majkami i smeta toa so on saka da se zememe koga ke izleze a ne e od ist grad od kaj sto sum jas pa zatoa ne go saka i saka na sila da bidam so druga osoba koja taa mnogu ja pocitva.Sekogas mi vika deka so ovoj drugiot ke mi bidi poubavo,ima pari,kuka,kola.............a mojot decko ne mozi da go smisli.Ve molam kazete mi kako da postapam zatoa sto deckomi mi ima kazano ako ne mozam da izdrzam pojke da odam kaj nego doma da ziveam megutoa ne sakam da go resavam problemot na takov nacin sakam so ubavo no so mojata majka mnogu tesko e toa.Na site mu kazuva da me premislat vo vrska so deckomi,deka drugiot e podobar od nego i bla bla i se samo gleda kako da pogodi moment koga ke me bara na telefon da kreni ona za da mu kaze da ne me bara poveke deka sum se omazila za drug i deka toj mi bil onaka samo za zanimacija.Pomagajte dokolku mozete jas znam deka sekoj roditel saka najdobro za svoeto dete no ova nejzinovo e preterano spremna e i so sila da me omazi se samo da sum poblisku do nejze i da bidam so toj so ona go saka ne jas :( :( :( :( :( :( :(
   
 2. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  19
  kolku so vidov ti imas 23 godini taka da mislam deka si dovolno vozrasna za da si pomognis samata ako ne si razmislis ti koj da misli namesto tebe?
  jas mislam deka ako vredi covekot sto go sakas bidi so nego ama ako mozis nekako i ubedija majkati zaso sepak ti e majka ama mislam deka vo idnina i ona ke ve prifati i dvata pozz :)
   
 3. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  мислам дека понатаму ќе живееш со твојот маж а не со твојата мајка... :?
  фаќај магла...љубов е во прашање :mrgreen:
   
 4. zobi

  zobi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  majkata sekogas go saka i misli najdobroto za svoeto dete,ne si mala,za deckoto sto e vo zatvor pricinata ja znaes pa ako ne ti smeta vo red ostani so nego vodena od ljubovta. P.S so pobrlemi ljubovta se gubi-ja nema ostanuva naivka i prasanje"Sto ne ja poslusav majka mi".
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  Koj ke zivee so mazot prosto kazano koj ke se e*e so mazot - ti .... ako go sakas toj sto e vo zatvor ne ja slusaj majka ti tuku slusaj se sebe sigurno deka znaes sto e najdobro za tebe ....to4no e deka roditelite mislat najdobro ama ponekogas i gresat ... so sreka ti posakuvam se najdobro..
   
 6. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Не знам која е причината поради која твојот дечко е во затвор, но мислам дека треба да се запрашаш дали би сакала да живееш со таков тип на човек. Немој да брзаш и да се преселиш веднаш, затоа што одма после тоа ќе следува брак и потоа потешко се бега.

  Мајките сакаат се најдобро за своите деца. Кога и јас би имала дете и јас не би сакала да живее со бивш затвореник, а сигурна сум и дека и ти се согласуваш со тоа. НО, не ја оправдувам мајка ти што толку многу ти настојува да отидеш со друг само зато што има пари или куќа... Со кого ќе бидеш е твоја одлука.

  Само НЕ БРЗАЈ затоа што животот е пред тебе. И уште еднаш размисли за тоа со затворот :!:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bianca

  Bianca Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  16
  nema vrska toa so e toj vo zatvor toa mozi na sekoj da mu se sluci inaku da razjasnam sakam toj e vo zatvor za tepacka inaku jas so nego ne sum 1 mesec za da go ocenam so nego sum skoro 2 godini i da bi sakala da ziveam so takov covek zatoa sto ako e vo zatvor ne znaci deka toj e monstrum jas ja napisav ovaa tema samo za da znam kako da pokusam da ja ubedam majkami da se otkazi od nejzinite gluposti a ne za nisto drugo
  inaku fala vi mnogu na sovetite
   
 8. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Ноу хард филингс , ама мајка ти да не е заљубена во другиов момак?????
  Сигурна сум дека не ти мисли зло, впрочем кој родител би мислел лошо за своето дете...
  Мајка ти си го проживеала своето значи се ситуирала сигурно од љубов,
  и еден кога ќе ја нема од овој свет ,
  ти ќе треба да продолжиш да живееш со некој.
  И да згрешиш во ситуацијава, ти значи сама ќе се сносиш со последиците.
  А мајка ти можеш да си ја сакаш и почитуваш,
  и да и кажеш дека нејзините каприци и желби се само нејзини!
   
 9. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  1.291
  Пол:
  Женски
  hellp!!!! luge ke umram majka mi e protiv mojata vrska samo zaradi toa so bila od dalecina. ;( ;( ;( ke umram od pla4enje nz sto da pravam poveke celo vreme mi vika............i ja mrazam premnogu oti mn.pocna da mi se mesa vo se.kako da mu se sprotistavam????ve molam kazete mi ;( ;( ;(
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  ne ke se mazi majka ti,ti ke se mazis,i zatoa gledaj da ti bide tebe ubavo i da bide od ljubov
   
 11. mariija

  mariija Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  5
  Abe majka ti ti misli najdobroto...taa ima proziveano povise od tebe taka da poslusaj ja,zatoa sto ke se kaes....Ako toj e tolku super kako sto vikas,togas zosto e vo zatvor??? Devojko razmisli ubavo,ako ne go sakas toj sto majka ti misli deka e dobar,togas ne moras da bides so nego...no navistina razmisli ubavo kako ke bide koga site ke kazuvaat ...BIVS ZATVORENIK....bla bla,ne e vazna pricinata poradi koja e toj tamu,sto ako ostanes so nego i nego mu se povtori istoto(ne daj Boze) i pak otide vo zatvor, ljubovta ke uscezne brzo,ostanuva pocitta..koja ti ke ja izgubis sprema nego.
  Navistina ti posakuvam ubavo da si razmislis :)
  pozz
   
 12. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  duso jas go imav istiot problem..se sakavme mnogu no moite a majka mi najmnogu se protivese samo poradi toa sto toj ne bese od moeto mesto i jas popustiv i nikogas nema da si go prostam toa :( mi se srusi celiot svet.sega imam drugo momce prefino i me saka mnogu go sakam i jas no ranata na dusava i po 4 godini stoi..nema nok da ne pomislam na bivsiot bori se i nemoj da se otazuvas oti vremeto veruvaj ne leci se :(
   
 13. adorija

  adorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  14
  Зошто е мајка ти против врската? Има ли конкретна причина? Ако причината држи вода тогаш запрашај се дали и тебе ти е прифатливо со таков човек да бидеш. И не избрзувај со брак...едноставно имај врска. па и да ти е забранувано, пробај малку тајно, доби на време за да дознаеш што е најдобро за тебе.
   
 14. Verver

  Verver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  16
  ha problemi doma, veruvaj sum si osetila mnogu na svoja koza, ne samo navredi... jas sum 19 decko mi e 13 godini postar plus e turcin no ima izrasnato vo makedonska sredina pola semejstvo mu se makedonci, drugari prijateli, si se ima sredeno na sekoj mozen nacin. zaedno sme veke godina i pol i poubava vrska ne sum imala. no kaj mene doma ne sakat ni da cujat, na pocetokot im kazav,toa bese lom, pa morav da kazam deka sum prekinala i da se krieme. posle izvesno vreme tatko mi slucajno go zapozna i iako vide deka e dobar covek i site kvaliteti, sepak samo se obiduvase da go ocrni.(iako znaese deka sum prekinala so nego, a jas odev) mi se zakanuvaa, mi velea da izberam, pa eve jas prodolziv i vrskata stana mnogu poseriozna bas poradii problemite koi zaedno gi nadminavme, strpi se, mozes tajno da se gledas, bar dodeka e vo zatvor.. mislam edna godina sekako nema da mozete da setate pred svetot neli? iskoristi go toa vreme da ja ubedis majka ti deka si prekinala ali deka ti treba vreme da se sredis... znaes se se moze koga se saka. mozev i jas da se omazam da im kazam deka go izbiram nego, da si rodam detence i kraj programa. no so decko mi zaedno resivme deka e podobro da idam na fakultet, da se podsredam jas kako licnost, toj da dosredi raboti doma, ednostavno so vreme da im pokazeme na moite deka toj e vistinskiot za mene i deka jas so nego ke bidam i srekna i zgrizena, ke imam i kukja i kola :) sekoj roditel saka najdobro za svoeto dete i treba da ja ubedis majka ti deka segasniot decko e najdobroto nesto za tebe. e sega problem e ako nemas argumenti za toa, jas imam i zatoa vo nieden moment ne se odkazav. razmisli si kolku segasniot decko navistina moze da ti ponudi sreka i sigurnost. pozdrav
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  poslusaj go samo srceto i nisto drugo! a i vo osnova kako sto vikaat devojkive, ti se mazis so deckoto ne majka ti. gledaj da ti e ubavo da si srekna i ne se zamara za nisto! a koga majka ti ke vidi posle nekoe vreme deka si presrekna ke sfati deka vredelo sto go profatila deckoto za zet :) koga togas ke popusti, pa majka e saka kerkata da i bide srekna ;)
   
 16. VesnaBl

  VesnaBl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  10
  Prvo si mlada, vtoro, decko ti e uste vo zatvor - kolku sto razbrav, treto, kazi i na majka ti ako i se mazi za drugiot neka si se omazi. Jas samo bi ti rekla, nemoj od inat nesto nepromisleno da napravis, pocekaj fraerov neka iskoci od zatvor, ke vidis sto i kako ponatamu, smiri gi emociite, izbegnuvaj muabeti so majka ti, ne ja informiraj za nisto vo vrska so decko ti, ke vidi ne ke vidi ke ti se simne od vrat...posle edna godina mnogu nesta ke se smenat, zatoa ne brzaj, smiri ja topkata i so majka ti i so decko ti...mazacka ne ti bega.
   
 17. Bianca

  Bianca Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  16
  Fala vi mnogu na site so mu dadovte soveti bez razlika kakvi bea za se so ke se slucuva ke ve izvestuvam ali znam deka on e on znam deka toa e vistinskoto zaso vaka nikogas ne sum se custvuvala
   
 18. mazena

  mazena Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Jas licno znam takov slucaj vo koj sto majkata bese zaljubena vo deckoto na kerkata i eden den taa gi fati na lice mesto i sto e uste poloso majkata ne se osekase vinovna za neverstvoto :oops:
   
 19. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Мајка ми на почетокот од врската не го сакаше дечко ми.Едноставно таа не сакаше да имам дечко.
  Но еве година и 7 месеци не е некој голем период ,но не е ни мал мамичка си се навикна и сега многу си го сака и почитува мојот дечко.И баш ми е драго.
  Вредела упорноста моја и што не се одкажав поради родителите од него! :)
   
 20. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  ете и мене деновиве ме мачи сличен проблем ! :worried: со дечко ми сум 6 години, сме имале и убави и лоши моменти а, еднаш и му раскинував поради друг. тогаш бев најлошата кучка без чуства, и дома ми рекоја ако продолжам да се гледам со тој другиот дечко а го оставам овој сегашниот ќе ми го спакувале куферот и ќе ме избркале од дома :worried: и морав да послушам, сепак за мене најважно е семејството да не се расипам со нив. ги послушав, и се се поправи.но дали јас бев среќна ?! не! не сум и никогаш повеќе нема да бидам! и се мразам поради тоа, зошто секогаш...секогаш кога сум со дечко ми никако да најдам среќа, љубов и мир да се успокојам. го сакам, ама не знам дали тоа е веќе навика да се биде со него или љубов?! сепак, не сакам никогаш да се разделам од него бидејќи не сакам 6 години да ги фрлам во канта, и она низ се што поминавме да го избришам , не можам така. бидејќи многу лесно се приврзувам кон луѓето.се скаравме пред некој ден и сега ете пак мајка ми, веќе не можам ништо да и кажам ! :sweat: ме преколнуваше да му раскинам, сега наеднаш тој не е човек ко што треба ете, некогаш бил ама сега веќе не е! :envy: не ми дозволува ни да му се јавам, не бил он ко што бил порано, не бил он за мене...а јас тајно му се јавувам деновиве -замислете ! не сакам ни да разговарам со мајка ми на оваа тема да ја убедувам во спротивното зошто знам дека многу ќе се искараме. :( и ми вели ако се смирам веќе и да се мажам не можела да поднесе да се расправам со него...значи пред 2 и пол години ми ги пакуваа куферите, сега ме протеруваа ако не е по нивно :doh: не можам повеќе сакам само да умрам ништо друго... :sweat: кога и да помислам на ова велам подобро е да ме нема :x