1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романски јазик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од NinaNikolina, 12 април 2015.

 1. NinaNikolina

  NinaNikolina Нов член

  Се зачлени на:
  12 април 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде можам да купам речник по Романски јазик?