Романтична вечера

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Nana19, 15 септември 2012.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Здравоо....Барав ваква тема не успеав да најдам па затоа ја отворив оваа ако има друга слободно заклуцете ја...
  Кое е вашето мислесење за романтичната вечера на што би требало да обрнеме внимание што најчесто се готви во овие случаеви на кои детали треба да се фокусираме ? Ве молам ваши мислења и искуства бидејки за некој ден сакам на дечкоми да му приредам романтична вечера па би сакала да слушнам некој совет од вас..
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Мразам романтика и се што е поврзено со неа |(
  Инаку, ке ставиш свеки на маса ово оно, вино ке купиш и некој подарок, мислам дека ке биде доволно.
   
 3. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  и јас исто слабо романтика ме иритттираат такви работи
   
 4. AnGyY

  AnGyY Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Што да се зготви за романтична вечера?

  Прв пат сакам да подготвам романтична вечера за моето момче но не знам како да го изведам тоа и што да зготвам..
  Дали може некој да ми помогни затоа што сакам вечерата да биде совршена...
  Ве молам пишете што според вас е најдобро да се зготви во ваква ситуација...Што се е потребно за совршена вечер??
  БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД :$ :*
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Што да се зготви за романтична вечера?

  Придушено светло,тивка музика,убаво поставен астал со некој романтичен чаршав со убав дезен и боја што одговара на атмосферата......вино,можеби некоја пица можеш да нарачаш за подоцна за да не готвиш и да се умирисуваш и ти и станот....и обавезно на крај чоколадна торта или овошна салата со многу шлаг и чок.прелив...............
  А ти обавезно дотерана во прекрасен долен веш и одозгора лесна но убава гардероба :lol: :lol: :lol:
  Според мене вака би изгледало!
  Имајте убава вечер :lol:
   
  На glosipgirl, vitomir и AnGyY им се допаѓа ова.
 6. AnGyY

  AnGyY Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Што да се зготви за романтична вечера?

  Па ова совршено звучи...И што велиш може и со храна што нема да ја зготвам.... :D :D
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Што да се зготви за романтична вечера?

  pa normalno :lol: :lol: :lol:
  pokraj celata atmosfera se somnevam deka decko ti vednas ke jade :lol: :lol:
  Mislam deka prvo predjadenje ke mu bides ti :$ :lol: :lol: :lol:
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Женски
  Што да се зготви за романтична вечера?

  Најдобро доловено ;)
  Ако имаш услови, зготви нешто, по интернет можеш за се да најдеш рецепти. Патот до машкото срце му е преку стомакот ;) Или ако има омилено јадење што можеш да го нарачаш, и тоа би било ОК ако стварно му е по кејф...
   
 9. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  За 8ми Март дечко ми ми напраи романтична вечера
  ме повика кај него и кога отидов на масата имаше црвен чаршав ружа во вазна, свеќа и сл и имаше пица за јадење прекрасно беше навистина се беше потрудил
   
  На glosipgirl и vitomir им се допаѓа ова.
 10. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Браво,секоја чест.
  Тоа ти е прав џентлмен,да си го чуваш,поздрав и све најубаво
   
 11. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  да тој е душа моја преногу е внимателен за секоја ситуација знае како да реагира и како да се покаже ...благодарам витомир позз
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.167
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да му приредам романтична вечера на сопругот, ама не можам од син ми. Многу е немирен и нема да ме остави на раат да ја подготвам.
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.592
  Пол:
  Женски
  Црвен или тегет чаршав, раскошен свеќник, сортно винце, јадење по нарачка (никако да се умирисува на храна), некој убав десерт (чок. торта, сладолед или овошна салата), столна ламба за романтичен амбиент, фино музиче, убава гардероба и обавезно освежен просторот. (fingers)
   
  На KuklickaMoja, Soncence3, Aleksandra9999 и 2 други им се допаѓа ова.