1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Русокосата адвокатка (Legally Blonde) [2001]

Дискусија во 'Филмови' започната од Barbie-mwa, 14 декември 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмот и премногу ми се допадна. :)
  Начин да докажеме дека и ние плавушите сме паметни :lol: Се шегувам.

  Кога една рускоса девојка (најпопуларна меѓу сите) ќе биде отфрлена од страна на нејзиното момче, бидејќи тој ја сметал за несириозна и девојка за "забава", таа одлучува да се запише на правен факултет и таму открива дека има многу поевеќе способности од што мислела.

  Што мислите вие за филмот ?
   

  Прикачени фајлови:

  • 220px-Legally_blonde.jpg
   220px-Legally_blonde.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   1.013
  • wpe1F.jpg
   wpe1F.jpg
   Големина на фајлот:
   48,5 KB
   Прегледи:
   1.010
  • Legally.Blonde.jpg
   Legally.Blonde.jpg
   Големина на фајлот:
   38,1 KB
   Прегледи:
   1.010
  • 7.jpeg
   7.jpeg
   Големина на фајлот:
   40 KB
   Прегледи:
   1.010
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Филм за утеха на плавушите.
  Од 96 минути, 90 ги исмеваат плавушите, 6 минути каде за 1 постапка покажуваат дека се паметни понекогаш :lol: .
  Натинг спешл!
  Просечен, релаксирачки филм.
   
  На Sara123 и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Не верувам дека некоја не го гледала.
  Супер е за опуштање...
   
  На joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 4. Sharonn

  Sharonn Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  навистина супер филм, секогаш те расположува.
  ми се допаѓа рис во филмов ^^
   
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  1виот дел пак некако некако заслужуваше внимание, ама 2риот дел според мене не го бива за ништо!!
   
 6. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Don't you knock (така мислам кажа) me with those cheap Prada shoes. (тогаш и светна дека он е геј :lol:

  Дефинитивно интересен филм.
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 7. badgirl94

  badgirl94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  filmov e preubav.sum go gledala povekje pati i ne veruvam deka kje mi zdosadi.
  [mod-kirilica:281383jg][/mod-kirilica:281383jg]
   
 8. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Овој филм е на многу листи високо ставен, а уствари не е ништо посебно. Типично женски филм. Ама во секој случај Рис тука, а и во сите други филмови глуми совршено.
   
 9. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Супер си е филмчето, баш релаксира и расположува. Ми се допаѓа и мене Рис во филмов :)
   
 10. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Мене ми се допаѓаат сите три дела, ништо посебно ама ок филмчиња за опуштање, а највеќе ми се допаѓа третиот дел со внуките на Elle Woods. Дефинитивно најпопуларниот филм за плавуши. :)

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Ах колку убаво филмче :) Го имам гледано само првиот дел и тоа преку 20 пати и секогаш ми е интересен. Мајка ми почна дури и да се нервира, кога ќе ме види дека го гледам следува коментар: аман бре веќе со филмов, на памет ќе го научиш...што и не е далеку од вистината :drunk:
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Legally blonde, да.
  Си го сакав, и уште толку пати колку го имам гледано (а многу се на број) би го гледала во иднина.

  Ама...
  Legally blondes? :rofl:
  Е тоа веќе не!
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.946
  Филмов го имам гледано поодамна. Паметам повеќе сцени и си викам ај да ве прашам за филмов, како се вика... Ама, еве, сега ја најдов темата.
  Филмот е релаксирачки и мене ми се допаѓа! :)
   
 14. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Интересен е филмот :)

  Ги имам гледано и првиот и вториот дел , ништо посебно , онака секојдневен :)
   
 15. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Жити се само што се залетав за филмов насловов ми се виде примамлив гледам оваа грдава , ту ај што е грда одвратна ми е ! |( :@

  Го уништиле филмот :fubar:
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Да, забавен и убав филм. Кога би го начекала на тв, би го гледала со задоволство, одамна го немам гледано. Ја сакам Риси, ептен ја бива за улогата. А особено моментот...
  [​IMG]
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Мене не ми е ништо посебно филмов, онака за тепање време добар е.
  Инаку не ме воодушеви...
  А и оваа Рис ми е многу антипатична |( неможам да ја гледам...
   
 18. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Дефинитвно чил филмче, ми се допадна, и башка глумицата убаво си ја заврши работата, не би одбила да го гледам пак.
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Добар филм :)
  Го гледав,се смеев :D
   
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Добар е. Не е нешто посебен.. Не ми се допаѓаше што многу розово во филмов, очи ме заболеа. :^)
  Најинтересен момент ми беше , таа дебелата не се сеќавам како се викаше, кога го рокна по нос типот што и се допаѓаше. :lol: :lol: