1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè уште непреболена љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tamy, 14 декември 2009.

 1. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  Imam edna mn dobra drugarka...skoro kako sestra...Taa pred 3 se fati so edno momce koe seuste go saka....nivnata vrska bese kako sapunica...prviot pat odea 6 meseci..raskinaa..posle nekolku meseci pak se fatia....i pak raskinaa..i se taka nekolku pati....posleden pat zaedno bea na 8.6.2009......taa mislese deka toj se promenil...no uste edna izmama....otkako zavrsia toj ja vregase a taa se poveke patese i patese.....pominaa 3 godini taa seuste go saka...probase da go zaboravi..no popusto...ne sakam da pati sakam da go zaboravi bidejki toj ne ja zasluzuva...i da ne zaboravam da kazam sega toj ima druga zenska.....ve molam pomognete... :( :|
   


 2. Vremeto leci se, site sme mislele bar po ednas vo zivotot deka nekoja osoba nema da ja zaboravime nikogas i ne mozeme bez istata, no se pominuva. Sovetuvaj ja tvojata drugarka deka najdobro ke bide da si se posveti na samata sebe, izleguvajte pocesto, zapoznavajte novi drustva, novi mesta za izleguvanje... i ke se pojavi eden den Princot i za nea i za tebe :) Pozz do tebe i tvojata drugarka***
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Кажи и на другарка ти да не биде луда :) Ни прв ни последен , ниту е единствениот маж на светов. Штом неможел да одржи стабилна врска, ако правел раскини- смири се, а сега има друга нека до заборави, не е за нејзе таков тип. Ќе помине некое време, ќе се појави некој што ќе знае што сака и одма ќе го заборави бившиот .
   
  На strumfeta01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  fala vi mn...se nadevam deka ke rezultatot ke bide uspesen :)
   
 5. Ahhhh Tamy zar na vasi godini imate ljubovni problemi? :lol: Uzivajte sega, ima vreme koga da se zamarate so nikogas ne svatlivite stvorenja - MASKITE ! Pozz ;) ;) ;)
   
 6. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  :]

  Опомена од модератор.
  Ја нарушивте точка 4.7 од правилата на форумот. Прочитајте ги правилата на форумот.
   
 7. monchy

  monchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Imam edna mn dobra drugarka...Ja sakam mn...Zaljubena e mnogu i neznae sto da pravi,bidejki toj postojano si igra so nejzinite cuvstva...Go saka uste od 19.10.2008...Nikugas so nego ne si imala nisto seriozno.Toj imase dve devojki koi nejze i se bliski prijatelki...Na nikoj taa ne bese kazala deka go saka no bese mn ocigledno deka e taka...Nemozese postojano da ja skrie ovaa ljubov...
  Imaat golem inaet e dvajcata nekogas nemozat i vo oci da se poglednat i izgledaat kako luti da se...Na istata data 19.10.08 toj i napisa ljubovna poraka.Taa ne sakase da si ima nisto so nego bidejki ja bese strav da ne si izigra so nejzinite cuvsta :(
  pomina povece vreme no taa se uste go sakase...Ne mozese da bide so nego i beshe srtav...Sega na 8.11.09...istoto se sluci sos porakive ,,Te sakam ovo ona".....Taa mislese deka se ima promeneto no si dojde od Sk( tamu uci) i ne i ni zboruvase kako da ne se poznavaat kako nikugas da ne i pisuval nisto ....Ve molam pomognete nekako ...Ne sakam da pati za nekoj sto ne zasluzuva!!!!
   
 8. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  А колку години има тој? Се случило ли нешто помеѓу нив? Има ли некаква причина зошто не зборуваат меѓу себе?
   
 9. Lulu

  Lulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Очигледно е дека тој незнае што со себе,ни пак е сигурен што сака воопшто во животот.Сепак мислам дека е и премногу несериозен,незрел и само сака да си игра како на него му е интересно.Не е само тој :) поздрав
   
 10. monchy

  monchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
 11. MISS123

  MISS123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site feminki :* Vaka kolku sto znaete nova sum i sakam da se vklopam...pa zatoa resiv eden moj mal probem da vi go kazam i da mi dadete vasi mislenja...
  Pred dve nedeli se zapoznav so eden decko preku mojata drugarka i mi e simaticen,pred nekoe vreme go vidov pak i sedevme so nego mojata drugarka i negovite drugari...znaci do sega 2-3 pati go imam videno no celo vreme mislam na nego,i neznam kako da mi se zasvigjuva no sepak samo 3 pati go imam videno...Kazete mi sovet sto da pravam? Ozbilno celo vreme mi e vo mislite... :$ :$ :$
  Fala odnapred i se nadevam ke se druzime povekje na sajtov (ako nekoja drugarka nemoze da mi dade sovet nonstop od tuka citam bidejki mnogu dobri soveti davate site zenski super ste) :*
  I dali nekoagas na vas taka vi se desilo? :)
  [mod-kirilica:17ce0exq][/mod-kirilica:17ce0exq]
   
 12. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
  Mi se dopagja decko sto malku go poznavam..

  Ако ти се свиѓа толку многу,не би било лошо да ги зачестите излегувањата за подобро да го запознаеш.Потоа ќе видиш дали ти одговара неговиот карактер и однесување,и дали ќе те привлекува сеуште.Ако да,пробајте заедно,можеби ќе функционирате убаво :)
  Ми се случило и мене,од неколку видувања некој да ми остане во глава после тоа,но ти препорачувам да не се залетуваш ептен,со цел да не бидеш разочарана :)
  Поздрав :)
   
  На MISS123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  137
  Во врска сум скоро една година...уште пола месец...и убаво ми е ...мислам дека не постои некој да чува девојка како мојот дечко...ама тоа малку ме гуши...здодевно ми биднува, толку е добар и мил што неможам да го оставам...но имам еден проблем...бев заљубена 4 години во еден тип (кој порано му беше другар на брат ми а сега воопшто не зборат , и поради тоа неможевме ништо да имавме) и мислам дека сеуште осеќам нешто за него..до пред 1 година ги криевме чувствата и јас и тој..таман кога фатив дечко немаше недела дена, тиипот не ни знаеше за дечко ми , таман ми се отвори , ми кажа што осеќал цело време, јас си продолжив со овој , го заебав неприметно...и се така беше до пред први мај , кога раскинав на недела дена со дечко ми и повторно ми се заврати овој , пак почнавме со муабет правење но тогаш не планирав да се смирам со дечко ми и му кажав што сум чувствувала сите тие години...мислам дека се осеќав како во рај да сум , конечно нешто што го посакував долго време имав прилика да биде мое..ама ненадејно излегоа компликации се смирив со дечко ми и идеме уште...значи од една страна имам дечко со кој сме среќни и ни е убаво..ама од друга страна ме фаќаат периоди кога си викам , зашто не пробав, зашто не направив нешто , толку време се трудев за џабе ли?? типот стално ми се мотка по паметов...буквално не мислев на друг сето време порано , до пред да се фатам со сегашниот дечко, секој ден секоја минута, секунда ми беше во глава...и сега така некако , ама успевам да го заборавам , не сакам да упропастам врска што ни е убаво , и прв дечко ми е за озбилно во се...(ме разбирате)....
  После тој период околу први мај , можеби пред месец дена , го запознав другарот на овој типот ...и онака се здрруживме , и неколку пати сум била кај него , и случајно демек доаѓа и овој....ама односите ни се заладени 100%....од како се смирив тогаш со дечко ми се тргна на страна и ни муабет не правиме веќе а не се ни гледаме , и овој другар му , случајно ми кажа дека во периодот околу први мај кога правевме муабет 24/7 таа недела со овој типот , кога раскинав со дечко ми...он уствари кога ми кажал дека ке иде на први мај со друштво и со ххх девојки што наводно не ги знае , тој бил со таа што сега е заедно...СТВАРНО НЕМОЖАМ ДА РАЗБЕРАМ , ТОЛКУ ГОДИНИ СЕ ПОСАКУВАВМЕ ПОТАЈНО , ТОЛКУ СЕ ПРИМЕТУВАШЕ ТАА ХЕМИЈА , ПОВРЗАНОСТ КОЈА НЕ НЕ ОСТАВАШЕ РАМНОДУШНИ , ТОЛКУ СЕ ЗАЛАГАВМЕ ЗА НЕШТО И СЕ ТРУДЕВ ЗА НЕГО , И НА КРАЈ НЕ ИСКОЧИ НИШТО ОД ТОА, ДОЗНАВ ДЕКА НА ТИПОТ ШТО МНОГУ МУ ВЕРУВАВ , ШТО МИ СЕ ОТВОРИ И МИ ПРИЗНА СЕ ШТО ЧУВСТВУВАЛ ВСУШНОСТ МЕ ЛАЖЕЛ ДЕКА БИЛСАМ , СЕ УТЕПАВ ОД ВРТЕЊЕ ТОГАШ МИ ИЗМИСЛУВАШЕ КАКО НЕКОИ ПРОБЛЕМИ ИМАЛ А ТОЈ УСТВАРИ СИ БИЛ СО НЕЈЗЕ ЦЕЛО ВРЕМЕ....
  и најкриво од се ми е што после сето тоа не сака никаков контакт со мене...искочи дека јас сум крива за оваа ситуација , што сум се смирила со дечко ми....он мисли дека уствари јас сум го заебала а не тој мене....со таа...сељанка е, стварно , да беше некоја подобра бе...манекен е за нејзе ,измислен...
  уште кога беше пијан еднаш, кога односите ни беа во фаза на заладување пред 1 месец...беше пијан и ми рече ти само раскини јас ке ја баталам оваа , само да бидам со тебе... Типот е риба у хороскоп и дали од толку што е таен и прикрива се, се разочарал што сум го "заебала" па ми враќа со оваа, или стварно не сака никаков контакт со мене , или пак трета опција си ги лечи раните од бивша му , и си пополнува време со оваа за да не му е досадно..ама не бе , иде кај нејзе дома ,се моткаат одамна..незнам што да мислам веќе ...ПОМАГАЈТЕ ВЕ МОЛАМ...знам дека ке речете , остани со дечко ти , секако дека ке останам , не планирам да раскинам и да го оставам заради овој , амаа до кога веќе....кога ке го снема од главава што слепо верува.... :( :( :(
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.