СУГС Лазар Танев

Дискусија во 'Образование' започната од Barca-Gril, 31 август 2013.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Што мислите за училиштево,јас догодина одам средно,и би сакала да се запишам тука за хотелско туристички техничар....некој да сподели искуство?
  Во училиштето се образуваат и оспособуваат кадри за следниве профили:
  - угостителско-туристичка струка:
  тригодишно образование
  - келнер
  - готвач
  - слаткар
  четиригодишно образование
  - хотелско-туристички техничар
  специјалистичко образование
  - келнер-специјалист
  - готвач-специјалист
  - слаткар-специјалист
  - бармен-специјалист

  - хемиско-технолошка струка:
  тригодишно образование
  - пекар
   
 2. A13

  A13 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Јас имам другарка во Угостителско овој смер,вика многу е лесно и со малку учење многу добро оцени се има. :))
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  7.590
  Пол:
  Женски
  II godina vo lazar tanev dali znae nekoj kako odat so smeni dali se po 2 nedeli edna smena ili nekolku prva nekolku vtora?
   
 4. ХЈ145

  ХЈ145 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Дали да се запишам во училиштево?