1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Лазар Танев

Дискусија во 'Образование' започната од Barca-Gril, 31 август 2013.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Што мислите за училиштево,јас догодина одам средно,и би сакала да се запишам тука за хотелско туристички техничар....некој да сподели искуство?
  Во училиштето се образуваат и оспособуваат кадри за следниве профили:
  - угостителско-туристичка струка:
  тригодишно образование
  - келнер
  - готвач
  - слаткар
  четиригодишно образование
  - хотелско-туристички техничар
  специјалистичко образование
  - келнер-специјалист
  - готвач-специјалист
  - слаткар-специјалист
  - бармен-специјалист

  - хемиско-технолошка струка:
  тригодишно образование
  - пекар
   
 2. A13

  A13 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Јас имам другарка во Угостителско овој смер,вика многу е лесно и со малку учење многу добро оцени се има. :))
   
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.836
  Пол:
  Женски
  II godina vo lazar tanev dali znae nekoj kako odat so smeni dali se po 2 nedeli edna smena ili nekolku prva nekolku vtora?
   
 4. ХЈ145

  ХЈ145 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Дали да се запишам во училиштево?
   
 5. Iva97

  Iva97 Нов член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сега сум последна година основно и за средно се мислам за Лазар Танев стручно смер туризам.
  Ме интересира за потребен просек и искуство од некој што веќе бил или уште е.
  Мојот просек до сега е: 6 одд 5,00 одлично, 7 одд 5,00 одлично, 8 одд 4,93 одлично и сега за 9 ке видам, досега за прво тримесечје 3,90.
  Ме интересира и кој смер повеќе би вредел како за идна професија.
  Благодарам од напред за одговорите и се извинувам ако веќе ја има темава.