1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Садови за готвење

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од winnie02, 14 март 2021.

 1. winnie02

  winnie02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2021
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Барав тема ваква, не можев да најдам.

  Дали имате омилен бренд на садови или некој што со задоволство би го препорачале?
  Што ви било најдобра инвестиција?
  Без кој сад не можете во кујна?
  Колку често додавате ново парче во приборот?
  Каде најчесто пазарувате садови?

  Што мислите за материјалите од кои што се изработени?
  Пластика избегавам колку можам. Не сум фан ни на керамика.
  Многу пати сум начекала добри попусти, а што и да сум зела тогаш ми послужило.
  Не знам колку се ок и промоциите со купони што ги има низ маркетите, не ми изгледа како некоја голема добивка на цена.
  Речиси немам нешто што стои во плакар и не се користи, се ми е на дофат за да не биде заборавено. :D