1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саем за мебел и бела техника

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 12 март 2014.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Дали имате некакво инфо според насловов...денес наслушнав дека ќе имало месецов.
   
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  21.208
  Пол:
  Женски
  Јас колку што знам саемот за мебел е од 25 до 30 март.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  ^значи само мебел, а бела техника не. Кога има некој саем за бела техника?
   
 5. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Сноу, има и бела техника на саемот ама лани имаше малку изложувачи.
  Знам дека обично Горење одат на саем и имаат некој попуст на експонати. Годинава и Сколекс ( Фабер, Нарди, Лино, Еуролукс) би требало да се на саем.
   
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  21.208
  Пол:
  Женски
  Беше ли некој на саемот, кажете впечаток, што си купивте?
  Какви се цените, има намалувања или не
   
 8. B.Bulka

  B.Bulka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  842
  Јас бев на саем уште првиот ден, и за разлика од лани или прехлани, кога беше тотална криза и немаше ама баш ништо особено, оваа година е за пофалба. Има 6 полни хали а и има што да се види. Инаку најголем впечаток ми оставија “топ 3 кујни“ така си ги нареков :lol: едната и прва во која се вљубив беше на ников мебел, бела , изработена од дрво ( ми рекоа дека е 700 евра метро :rock: ), а другите две исто изработени од дрво, изложени се на штандот на леснина ми ( тие беа отприлика по 2000 евра цела кујна ). Инаку да има и неколку штандови за бела техника , мегу кои забележав и фабер и еуролукс ;)

  Еве и сликички од убавиците

  https://www.facebook.com/mebelnikov/pho ... =1&theater

  https://www.facebook.com/lesninami/phot ... =1&theater

  https://www.facebook.com/lesninami/phot ... =1&theater
   
 9. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  21.208
  Пол:
  Женски
  Бев на саемот и јас скроз се разочарав.
  Не видов ништо ново, ништо интересно. Нареден мебелот без никаков концепт, рандом само натурени.
  Немаше еден штанд да ме привлече со изгледот, да украдам некоја идеја за наместена кујна или дневна.
  И нешто што најмногу ме разочара, барам масички во дени мебел, викаат аааа одете во дуќанот да видите овде такви немаме изложено, барам акцесориси во feydom, ми викаат одете во дуќанот, овде само експонати и уште на две места одете во дуќанот. Па си викам јас ако сакам по дуќаните да си шетам немаше да платам карта за на саем божем се на едно место да видам :lol:
  И поскапо од лани ми се виде, конкретно мојата гарнитура е за 4500 денари поскапа од лани.
   
 10. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  Оваа година Самот за мебел ќе биде од 24.03 до 29.03. Дали знаете каква е праксата за саемските попусти на мебел-дали траат само додека трае саемот или ќе траат и после 29.03?
   
 11. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  До кога трае саем за мебел?
   
 12. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.871
  Пол:
  Женски
  Мислам дека денеска е последен ден :)
   
 13. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Ептен каснам значи... (facepalm)