1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саем на венчавки

Дискусија во 'Свадба' започната од Nati.P, 19 февруари 2014.

 1. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  850
  Саемот за венчавки „Во Бело“ 2014 ќе се одржи во Хотел Александар Палас Скопје во периодот 14-16 март 2014.
  Организатор на овој, 4ти саем за венчавки е интернет магазинот за култура на венчавките www.vobelo.com. Единствениот македонски саем за венчавки ќе ви овозможи на исто место да најдете се што ви е потребно за вашата свадба.
  Преку 40 изложувачи на овој традиционален, 4ти по ред саем ќе ве изненадат со својата креативност. Врвни креатори на венчални фустани, машки костуми, фотографи, декоратери, накит, торти, модни ревии и многу други изненадувања ги очекуваат сите посетители на саемот.

  Дали некоја досега била да сподели импресии и искуства? Дали има одреден распоред кој кога се претставува? Мене конкретно ме интересира декоративната страна. Влезница се плаќа ли, што и како оди работата? Јас сакам и планирам да одам, бидејќи пасија ми се декорациите за свечености. Уживам во нив.

  Побарав, ама не најдов ваква тема. Ако веќе има, се знае - клуч
   
  На vobelo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ciganka

  ciganka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  12
  може секој да учествува на саемот ?
   
 3. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.753
  Допаѓања:
  2.671
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што ке оди на саемот оваа година? Има ли изложено по штандови или само ревии се?
   
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.195
  Допаѓања:
  141.972
  Јас планирав. Ама ништо конечно.

  Нека каже некој од минатите год вреди ли да се оди?
   
 5. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.753
  Допаѓања:
  2.671
  Пол:
  Женски
  Саемот е сега за викенд во Александар Палас, ме интересира како функционира, дали има само ревии или има плус изложени венцаници?Ако некој бил на претходните нека сподели искуство!
   
 6. Sofi.ja

  Sofi.ja Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  5.971
  Допаѓања:
  13.515
  Идни невести дали ќе одите на саемот за венчавки викендов?
  Ако може некој од претходните саеми да сподели искуство,дали вреди да се отиде,дали навистина има попуст,дали може да се проба венчаница итн.
   
 7. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  3.105
  Уште трае саемот? До кога е?
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  7.014
  Допаѓања:
  65.364
  Пол:
  Женски
  Мислам дека утре почнува.
  Само не знам во колку саат и како ќе биде за посета викендов.
   
 9. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.505
  Пол:
  Женски
  Утре во 20ч има официјално отворање, а сабота и недела од 9-21ч ќе биде отворено за посетители
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.668
  Bil nekoj minatite godini ili sega, sto ima i dali vredi da se poseti?
   
 11. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.833
  Допаѓања:
  11.148
  Пол:
  Женски
  Беше ли некој? Може ли да се проба венчаница?
   
 12. Sofi.ja

  Sofi.ja Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  5.971
  Допаѓања:
  13.515
  Не туку само да се разгледа од тие неколку модели таму :) Всушност само што ќе се приближиш до штандот ти даваат флаер и те покануваат во нивното атеље да отидеш да се договориш таму, да разгледаш и да пробаш.
  Елена Лука имаше највеќе венчаници околу 20тина, Антонија Ристовска исто така, другите помалку. Видов едно ново ателје Билјана??
  Што друго те интересира, повели прашај :)
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.