1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да се мажам зошто го сакам

Дискусија во 'Канта' започната од devojceto33, 6 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. devojceto33

  devojceto33 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Во среќна врска сум со многу љубов. Ама има мал проблем. Моите не ми дозволуваат. Јас имам 16, а тој 33 год. Пред некој ден ми се заколна на вечна љубов а јас му дадов доказ на љубовта. :inlove: Сака да ме земе бегалка. И што понатаму? Се плашам... :(
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Ич да не му ја мислиш, одма кренувај. Бензин ставивте ли?
   
 3. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Се мислам дека оваа е истата девојка, што е заљубена во братучедот на дечко и :)
   
 4. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  62.962
  Ако те сака ќе те чека. Голема е разликата меѓу вас, посебно поради тоа што ти уште си дете. Твоите слободно може да го тужат за педофилиjа и заведување на малолетен, па сето ова лошо ќе заврши за него. Верувам во тоа дека љубовта не познава вера, националност и возраст, ама некогаш постоjат граници кои што несмее да се преминат, како во твојот случаj. На 16 години сите сме имале сосема различна представа за љубовта, за врските, ама како стануваш повозрасна, така и перцепциите за многу работи се менуваат и тоа што сме го мислеле на таа возраст изгледа многу смешно и наивно од перспектива на возрасна личност, затоа, од лично искуство моj совет ти е да не избрзуваш и да почекаш барем уште 4 години, дури и повеќе, зашто дете си, дете. Колку и да бил суров животот и не научил на добри лекции, бракот е нешто кое што дури и тешкото животно искуство неможе да не подготви, туку тоа самото си доаѓа со годините. Пак ќе напоменам, 16 не се тие години.
   
 5. Roxana

  Roxana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  71
  Нова приказна извадена од фантазиите на истиот трол.

  Јас би ве замолила да не обврнувате внимание, за да не се полни темата како таа со братучедот.
  Кога ке види дека не ја "рецкаме" валда ке престане :)
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  И јас имам 16 години и сеа и јас да најдам некој 33 годишен со кој ќе бидам во "среќна врска" одма ќе му ја летнам ни Интерпол нема да ме најде. Натемила може е истата ама може и не инаку братучедот имаше 32 години ако не лажам. А ти девојче33 не му ја мисли нема тука шо да се мислеш ако ти се мислеш некој друга ќе го земе. Оди беглка правилно решение.


  :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.