babylove овошни кашички

Сакам да се мажам зошто го сакам

Дискусија во 'Канта' започната од devojceto33, 6 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. devojceto33

devojceto33 Нов член

Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Во среќна врска сум со многу љубов. Ама има мал проблем. Моите не ми дозволуваат. Јас имам 16, а тој 33 год. Пред некој ден ми се заколна на вечна љубов а јас му дадов доказ на љубовта. :inlove: Сака да ме земе бегалка. И што понатаму? Се плашам... :(

2. Summerlover

Summerlover Форумски идол

Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    4.382
    Допаѓања:
    34.886
    Ич да не му ја мислиш, одма кренувај. Бензин ставивте ли?

3. natemila

natemila Популарен член

Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.530
    Допаѓања:
    8.429
    Се мислам дека оваа е истата девојка, што е заљубена во братучедот на дечко и :)

4. SV1911

SV1911 Форумски идол

Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    1.739
    Допаѓања:
    48.874
    Ако те сака ќе те чека. Голема е разликата меѓу вас, посебно поради тоа што ти уште си дете. Твоите слободно може да го тужат за педофилиjа и заведување на малолетен, па сето ова лошо ќе заврши за него. Верувам во тоа дека љубовта не познава вера, националност и возраст, ама некогаш постоjат граници кои што несмее да се преминат, како во твојот случаj. На 16 години сите сме имале сосема различна представа за љубовта, за врските, ама како стануваш повозрасна, така и перцепциите за многу работи се менуваат и тоа што сме го мислеле на таа возраст изгледа многу смешно и наивно од перспектива на возрасна личност, затоа, од лично искуство моj совет ти е да не избрзуваш и да почекаш барем уште 4 години, дури и повеќе, зашто дете си, дете. Колку и да бил суров животот и не научил на добри лекции, бракот е нешто кое што дури и тешкото животно искуство неможе да не подготви, туку тоа самото си доаѓа со годините. Пак ќе напоменам, 16 не се тие години.

5. Roxana

Roxana Истакнат член

Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    Нова приказна извадена од фантазиите на истиот трол.

Јас би ве замолила да не обврнувате внимание, за да не се полни темата како таа со братучедот.
    Кога ке види дека не ја "рецкаме" валда ке престане :)

6. eloves

eloves Популарен член

Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.662
    Допаѓања:
    7.601
    И јас имам 16 години и сеа и јас да најдам некој 33 годишен со кој ќе бидам во "среќна врска" одма ќе му ја летнам ни Интерпол нема да ме најде. Натемила може е истата ама може и не инаку братучедот имаше 32 години ако не лажам. А ти девојче33 не му ја мисли нема тука шо да се мислеш ако ти се мислеш некој друга ќе го земе. Оди беглка правилно решение.

:fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:

На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.