Самрак (Twilight)

Дискусија во 'Филмови' започната од strawberry555, 1 јули 2010.

 1. strawberry555

  strawberry555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Веќе подолго време си велам ке го гледам Twilight и никако да најдам слободно време ...
  НО, сега конечно се одлучив ке го гледам и готово , само сакам да ми кажете кој дел е прв, кој втор, кој трет, а кој четврти за да знам од каде да почнам :lol: ве молам за одговор :*
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Има тема за Twilight Fans мислам, ама еве:

  Twilight (2008/I) Првиот дел е излезен, со снимка dvdrip , еве торент
  http://www.btmon.com/Video/Unsorted/Twi ... rrent.html

  New Moon (2009/II) Вториот дел исто, dvdrip, торент
  http://thepiratebay.org/torrent/5411018 ... viD-NeDiVx

  Третиот дел премиерата му е денеска мислам, за подобра снимка на нет, ќе си почекаш едно месец-два. ;)
   
 3. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  321
  Твајлајт, типична Дизни прикаска, љубов меѓу вампир и човек! Бла....
  Филмот е overrated! Се прават продолжениа, вампирот никако не сака да ја направи вампирка таа Бела, па никако да се земат!....Чисто влечење на нос, а згора на тоа, уште врколаци пуштија во филмот! :rofl: :rofl: ! Плус, актерката е крајно антипатична!

  Ви препорачувам да ја гледате пародијата на Твајлајт! Вампајерс Сак! :rofl: :rofl: :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=ksJvEH-R_ew
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  Имам пишувано за филмов во темата најлош филм на сите времиња. Според мене тоа и е! Поголема глупост неможеше да излезе. Ај што е глуп филмот, па и глумците за никаде. Оној глумецот грд незнам што видоа во него, триаголнестата глава најверојатно. За глумицата излишен е секој збор, аматер од километар се гледа. Никаков сенс ми нема. Тоа требало да биде љубовен филм, а љубов и чувства во филмот никаде нема поради ужасната глума.
   
  На macysh и Wild.Child им се допаѓа ова.
 5. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  мене филмот ми е број 1 :) со нетрпение го очекувам секој нов дел ;)
   
  На blosson, Christina.A, monalisa и 3 други им се допаѓа ова.
 6. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
  Самрак (Twilight) [2008]

  не сум го гледала и немам желба да го гледам затоа што 100 пати ми го прераскажаа :rofl:
  иначе зашто толку многу го фалат едвард кога мене ми е :puke:
   
 7. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Самрак (Twilight) [2008]

  Комплетно сум разочарана. Филмот е ептеееен подолу од книгата, не го очекував тоа. Нема никакви емоции, содржината безврска, глумата :Down: , ефектите никакви. :x
   
 8. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Самрак (Twilight) [2008]

  Ги гледав само првите два дела и не лош, ама не е ни нешто посебно како што ми го кажуваа...
  Секој со својот вкус.
   
 9. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Самрак (Twilight) [2008]

  Јас го гледав филмот само заради Тејлор Лотнер. Мене тој ми е прекрасен. А филмот нема никаква содржина, глумците глупи, нечуствителни, аматери.. Абе ужас....
   
 10. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Самрак (Twilight) [2008]

  Филнот не е лош,ама не е ни ништо посебно :)
   
 11. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Самрак (Twilight) [2008]


  Се сложувам. :x
  А и содржината од книгата никаде ја нема, тотална утка, како да гледам друг филм. Глумицава како да земале од улица некоја девојка: „Сакаш да глумиш? Сакам!“ и тоа ти е. :x
  Многу сум разочарана, зашто книгата многу ми се допадна, а филмов ја сруши сета убавина на книгата.
  Ми изгледа како да е направен филмов на брзање, колку да има нешто. :x
   
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.816
  Допаѓања:
  13.280
  Самрак (Twilight) [2008]

  Колку дела има чудово? :?:

  Јас само првиот го имам гледано. Глупости.

  Вампир-вегетаријанец? :rofl: Немој, те молам.

  Плус глумецов Едвард Кулен
  к*рлен
  :rofl:
  ми е толку антипатичен и грд, што незнам. Ќе повратам на пола филм.
  Кристен, што има само една фаца, толку ладно, и аматерски глуми.
  Незнам, неам што да кажам освен дека ми е шит филм. :drunk:
   
  На selly.gomez му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Самрак (Twilight) [2008]

  4 Дела е ама последниот уште не е излезен ( мислам :!: )
  А инаку со оглед на тоа кој бум го направи филмот па и и не е толку лош. Може да не ги прво прочитав книгите повеќе ќе ми се допаднаа вака јас си имав замисла една, а излегува друго. А и личностите поразлично си ги замислував и тоа ме разочара |(
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.834
  Пол:
  Женски
  Самрак (Twilight) [2008]

  Па такво совршенство какво што е опишано во книгата не е можно на филм да се претстави. Ликовите се претставени со убавина каква што нема на земјава, и си правиш невиден филм во главата и потоа кога ќе ги погледнеш актерине... Бам, пука филмот :D
   
  На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Самрак (Twilight) [2008]

  Па баш и затоа јас ги замислував совршени, бели, а како во филмот апла напудрени :D поготово докторот е прикажан како секоја девојка да може да ја заведе и тука од старт се разочарав, а и Џејк во книгата е прикажан како многу висок, а ги изгледав трите дела и тој никако да порасне :D
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  Самрак (Twilight) [2008]

  Twilight, New Moon, Eclipse и Breaking Dawn...бла бла бла :talk:
  Искрено, филмов е катастрофичен, баре ужас. Како еден не се погоди асолно да глуми?!
  Тотално разочарување во споредба со книгата, тотално :x
   
 17. LexyCw

  LexyCw Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  7
  Самрак (Twilight) [2008]

  Филмот е ФАНТАСТИЧЕН.Го сакам Едвард Кулен!!!! Толку мистериозен,толку заводлив истовремено.А Бела е одлична глумица.Всушност во овој филм нејзината улога е таква......наивна,повлечена.нежна,се наоѓа на границата на реалноста и фантазијата.Каква сакате да биде облечена во минич,400 кг шминка на неа,по дискотеки,забави,му седи во скут секое време итн итн.Тоа е и прикажано во филмот.Чистата и нереална љубов на Едвард и Бела.Се надевам дека ме свативте.Позз! ;)
   
  На monalisa и MissSippy им се допаѓа ова.
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Самрак (Twilight) [2008]

  Ги прочитав првите две книги, ми остануваат уште третиот и четвртиот дел, ама чекам да подсоберам пари па да си ги купам.

  Во споредба со книгите, филмот е нула.
  Како што кажала Виножитка...
  Како се претставени таму, а како ги гледаме на филмско платно. Кристен па колку мрзеливо ми глуми, ми се лоши што ја гледам. Нема воља за живот. Уствари и во книгата за мене претставува одвратен лик. :tmi:
   
 19. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Самрак (Twilight) [2008]

  Мене ми се сите делови интересни, си го обожавам филмов :D
   
  На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.710
  Самрак (Twilight) [2008]

  Според мене, филмов е тотално промашување. Незнам што толку гледаат во него, навистина. |(
  И јас самата незнам зошто изгубив време за да го гледам, само ми ја расипа убавата слика што ја имаше создадено книгата.
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.