1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сам дома (Home alone)

Дискусија во 'Филмови' започната од butterfly4, 9 јануари 2014.

 1. butterfly4

  butterfly4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  528
  Многу ми се интересни деловите од Сам Дома Кога родителите ке го остават детето само дома (поточно ке го заборават :D :rofl: )
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Кој е вашиот омилен дел?
   
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Сам дома(Home alone) во 2009 година е прогласена за највисоко рангирана комедија на сите времиња! :) И апсолутно се согласувам со тоа! :) Мене најомилени ми се првите два дела со Меколи Калкин во главната улога! ;) 8) Другите делови ги имам гледано само еднаш кога ги даваа на телевизија еднаш пред нова година,не велам дека воопшто не ми се допаѓаат,но јас сепак мислам дека воопшто не можат да се споредуваат со првите два дела бидејќи Меколи Калкин е навистина оригинален во главната улога и другите делови колку и да се смешни и забавни да се гледаат сепак не е тоа тоа,не е оној ист ефект што го предизвикуваат првите два дела во коишто јас секогаш уживам во оригиналноста на ѓаволштините на главниот лик,исто и на другите ликови! ;) 8) :* :inlove:
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Хахахах сето е смешки, сите дела ми се гледани! 8) :rofl: :rofl:
   
 4. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  и мене хахах :lol: :lol: :lol:
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Сите ги имам гледано..
  И кога пак ги гледам ич не ми се досадни,баш ми се јаки а и децата се единствени..
  П.С.Штета што дргогата го запусти она детето :D
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Една од моите омилени комедии. Всушност, првиот филм кој го сакав и ми беше омилен.
  Ги имам изгледано четирите делови и на сите сум се измочала од смеење.
  Омилен ми е вториот дел. Според мене, најсмешен е.
  кога Марф и оној понискиот се обидуваа да влезат во куќата
  И другите се супер.
  Прво третиот дел ми беше досаден, но кога го изгледав уште еднаш ми се допадна.
  Го препорачувам на сите...чекај малку! Па сите го имаат изгледано.

  Не знаев дека имало петти дел. Ќе го изгледам некој ден.
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.295
  Допаѓања:
  77.383
  Пол:
  Женски
  Првиот и вториот дел да, другите два се малку полоши.
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.420
  Допаѓања:
  54.715
  Пол:
  Женски
  Баш сега брзо ги гледав првите 2 дела повторно, се смеев не викам не,ама сепак не ми е нешто вау, како што ми беше кога го гледав ко помала:D
   
  На Love...music и 2212 им се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  За божиќните празници обавезно ги гледам првите два дела на Дома сам. Првите два дела ми се допаѓаат затоа што се со Меколи Калкин. 3,4 и 5 дел не ми се допаѓаат. А и самото тоа говори по оценките на IMDB.
   
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Пред нова година неколку вечери по ред го гледав Сам дома. Со Меколи секако се најјаки ама мене и другите ми се интересни. И секако Денис напаст, оној со Мистер Вилсон се згазив од смеење по незнам кој пат.
  Колку и да ги гледаме овие филмови нема да ни здосадат.
   
  На Love...music и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 11. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  85.236
  Пол:
  Женски
  Периодот кога е Н.Г ми е баш за овие филмови :) Сам дома сите 4дела и Денис кој секоја сцена ја знам ама пак ми е интересен за гледање :)
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Сам дома е веројатно еден од најсмешните филмови некогаш! Тоа е навистина предобар филм и тоа сите делови <3
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   82,3 KB
   Прегледи:
   3
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LittlequeenV

  LittlequeenV Нов член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Posmesen film neam videno bas onaka nalikuvaa za dobro i interesno detstvo:D
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stojmanovski10

  stojmanovski10 Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Сам Дома (Home Alone) е најдобриот и најсмешниот филм за нова година. Мене ми се омилени првите 2 дела, и третион ми се допаѓа. Првите два дела ми се омилени бидејќи во нив глуми Меколи Калкин, бидејќи тој ми е некако најдобар за таквите филмови, мислам смешен. :D
   
 15. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.189
  Пол:
  Женски
  https://www.slobodenpecat.mk/video-...niot-detalj-poradi-koj-kevin-ostana-sam-doma/  Првиот дел на Home Alone е најдобар, божиќно ремек-дело!
  Вториот е преценет, сработен е по ист патерн како првиот, само што Кевин се наоѓа во Њујорк.
  Третиот ми беше најздодевен, останатите - онака. Во четвртиот има една огромна нелогичност и грешка, ама како за детски ТВ филмови 4. и 5. се забавни.
  Го немам гледано уште ланскиот, шести дел.
   
  На boomsleng и Feminka22 им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.508
  Допаѓања:
  44.590
  Пол:
  Женски
  има и 6ти дел??
  треба да се гледа
   
  На Angie1432, cresa-jagoda, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.189
  Пол:
  Женски
  Ќе се гледa.
  Home Sweet Home Alone (2021)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. monika1997

  monika1997 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2023
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Еден од најомилените и најгледаните филмови. Потсетува на детство ❤️
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.