1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Свадбени бои

Дискусија во 'Свадба' започната од MissDaisy, 13 април 2015.

 1. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Драги Феминки,

  Ја отварам оваа тема со цел да продискутираме за тоа каква палета на бои би одбрале за вашата свадба. Која е вашата омилена? Можете да дадете и идеи за комбинација на бои. :)
  Јас би сакала да ги споделем овие. http://onefabday.com/the-details/wedding-colour-palette/ :)
  Што мислите вие?

  Не видов ваква тема, но ако веќе ја има некаде, тогаш нека оди во канта.
   
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.056
  Допаѓања:
  109.342
  Мислам дека темата треба да се вика Свадбени бои, сепак македонски форум е.

  Другарка ми имаше свадба во црно бела варијанта, мајка и ќе се онесвестеше за црното, а на крај излезе дека најубава и беше комбинацијата, со вкус направена.

  Лично, грди ми се розови и зелени бои за свадба, сакам бели работи, со мала жичка на црвено, црно или жолто.
   
 3. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.399
  Пол:
  Женски
  Sakam svezi ubavi nezni nijansi na rozevo, zeleno, zolto,I kralsko ssina.Ili pak se vo belo.Crno beloto ne mi se dopaga vo nikoj slucaj, za takov den bi odbrala veseli I svezi boi.Seuste razmisluvame so verenikot :)
   
 4. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  88
  Нас ќе ни биде бело-црвено. Зетот ќе носи црвена кравата а јас ќе имам бидермаер со црвени и бели ружи. И нормално црвен кармин.:)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ArmaniCode

  ArmaniCode Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  1.161
  Пол:
  Женски
  Obozavam boja na lavanda, srebreno so belo, zlatno so belo za svadbi;) nekako najnezno e no dovolno luksuzno.
   
  На Victorian, Veki4kaa и joy1 им се допаѓа ова.
 6. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
 7. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  497
  Пол:
  Женски
  На мојата свадба имав комбинација на кремаста, кајсија и розова боја. Од свадбите коишто ги имам работено, имало темно виолетова, жолто-зелена, црвена, шампањ, сино-бела, зелено-слонова коска, розева-бела. Многу ми е криво што за една невеста којашто сакаше да оди со виолетово-сина варијанта, а сопругот сакаше шампањ, па сите нејзини прекрасни и невообичаени идеи паднаа во вода.
   
 8. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.124
  Пол:
  Женски
  Правев свадба во октомври, боите беа бисер, виолетова, портокалова и зелена боја (како на фотографијата). Сопругот беше облечен во класичен смокинг, а китенката му беше во овие бои, мене бидермаерот ми беше во тие бои. Ептен убаво излегоа сите декорации на врата, на масите, зад главната маса...
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,6 KB
   Прегледи:
   57
 9. Mravce

  Mravce Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  193
  jas za mojata svadba se pravev vo plavo violetova kombinacija mnogu mi se dopaga taa kombinacija :D
   
 10. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.494
  Пол:
  Женски
  На мојата свадба беше во бело -црвена комбинација .....
  Јас носев бел фустан со црвен бидермаер и црвени штикли , а мажот ми црн костум, бела кошула и црвена врато врска ..... исто така масата и тортата ни беше на бело со црвени детали :D
   
  На PinkGirl* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Се одлучивме за темно сино, жолто, и темно виолетово. :)
   
 12. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  604
  Пол:
  Женски
  Потполно исто сакам и јас :) :) посебно ми се врв црвените штикли,некако многу убаво ми изгледаат :)
   
  На ssweety му/ѝ се допаѓа ова.
 13. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Крем-нежна портокалова и темно кафена.
  Венчаницата снежно бела, сопругот бледо сива нијана на костум и бисерно кремаста кошула. Има многу темна коса, а плави очи така да многу убаво му прилегаше:) :)
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  14.686
  Пол:
  Женски
  Untitled.jpg
  Совршенство! :inlove: Многу ми се допаѓа оваа комбинација на бои за свадба, мојата ќе биде со вакви бои!
   
 15. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.542
  Пол:
  Женски
  Sveza zelena ili temno zelena mi e ubava moze I tirkizna so nekoja druga da ne bide kako za krstevka. Sina I rozeva epten mi se kako za ktstevka, a crvena drec mi e kic nekoja zagasita smirena nijansa na crveno mi e ubava.