1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство 2010

Дискусија во 'Спорт' започната од viki44e, 21 мај 2010.

?

Кој е вашиот фаворит за освојување на Светското првенство во фудбал?

  1. Шпанија

    43 глас(а)
    29,3%
  2. Бразил

    16 глас(а)
    10,9%
  3. Аргентина

    13 глас(а)
    8,8%
  4. Англија

    7 глас(а)
    4,8%
  5. Холандија

    14 глас(а)
    9,5%
  6. Германија

    25 глас(а)
    17,0%
  7. Италија

    20 глас(а)
    13,6%
  8. Франција

    3 глас(а)
    2,0%
  9. Португалија

    4 глас(а)
    2,7%
  10. Друга земја

    2 глас(а)
    1,4%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Паа светското првенство само што не почнало...Мн пивоооо,кикириткии,друштвооо..За кој ќе навивате вие?? :) Мои фаворити се Бразил и Италија ;) 8)
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    ooooooooo samo cekam da pocne me faka euforija sobiranje slikicki sea ni se preoritet so decko mi, a za pobeda neka pobedi najdobriot vazno mi e da ima dobar fudbal i zabava :rock:
     
  3. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Јас сум за Италија :clap: ќе има добар фудбал
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    оооо и јас неможам да дочекам да почниии
    позз до вас 2 :)
     
  5. GuitarHero

    GuitarHero Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Италија и Шпанија ми се фаворити.
    Се надевам дека ќе има добар фудбал. :)
     
  6. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Бразил и Англија. :lol:
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Италија е мојот фаворит
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Одвај чекам да почне, ама сакам навистина квалитетен фудбал, со многу голови... ај ќе видиме како ќе биде, инаку мојот фаворит, со години наназад е Италија. Интересно ќе биде, чувствувам 8)
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Италија и Аргентина. Првава одсекогаш ми била еден од фаворитите, ама и Аргентина нема да заостане годинава , така бар се очекува, само не знам Марадона да не ја оплеска :?: Има беспрекорни играчи, ама ако е пијан ... ништо :lol:
    Битно очекувам квалитетен фудбал, совршена концентрација на играчите и голови.
     
  10. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    леле да ќе почнееее.
    тешко на нас што не сакаме многу фудбал ........
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас стандард - Франција :inlove:
     
  12. Popova

    Popova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    6
    Италија мој фаворит иако мислам дека Аргентина е непобедлива годинава
     
  13. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    И јас сум за Италија стандардно,па и за Шпанија. Ќе видиме како ќе биде, ќе почне еуфоријата наскоро.Еве две реклами баш малку да не фати фудбалска еуфорија :D

    [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/idLG6jh23yE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/idLG6jh23yE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]

    [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-M3Q54rPjQw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-M3Q54rPjQw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

    [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KInWdzZogQA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KInWdzZogQA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ќе навивам за Бразил.
     
  15. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам, занчи уште 12 дена и почнува. Јас мислам дека победник ќе биде некоја Европска екипа, далеку од тоа дека Бразил и Аргентина не се моќни ама еве такво претчуство имам. Инаку по правило никогаш не навивам за фавоитите па така и сега ќе ги бодрам Португалија иако се во групата на смртта, потоа Холандија бидејќи имаат многу добра екипа и Србија бидејќи си ги чувствувам како наши. Италија мислам нема шанси да ја одбрани титулата, а за Шпанија не навивам бидејќи го освоија Европското па доста им е.
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас се надевав на Германија, на Европското беа втори, па сеа на ред им беше на светско да покажат подобар пласман, ама ништо од тоа нема да биде, се разочарав кога Балак се повреди па нема да игра на Светско, а без него репрезентацијата ја нема истата сила. :(
     
  17. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Lele edvaj cekam da pocne se si gleam ja od sport :D i sekako Spanija pa Italija ama Totti mi go nema :(
     
  18. ladybug

    ladybug Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Значи половина Македонија навива за Италија на Светско :)
    пред некој ден гледав една италијанска емисија за некои чудни работи и коинциденции па имаше некоја чудна пресметка за тоа кој ќе биде шампион годинава ... демек збирот на годините кога некој бил и ќе биде пак шампион бил 3467 или така некако :?: и според таа пресметка ова година шампиони ќе биле германците .. Колку им е точна таа пресметка ќе се види на крајот :) до тогаш Forza Azzurri ;)
     
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Оф Германците, ама со кој ќе играат бре... :?: :lol: Италија си е Италија (мафијашки фудбал има да играат :lol: ), екипата која ќе игра е без пардон, е сега реков и претходно Аргентина може, не се бунам и за нив, само ми е сумничав селекторот |(
    Уште некој ден одбројуваме...
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Е и јас сакав германците да бидат ама немаат шанси, ништо не прават без капитенот Балак а тој е повреден нема да игра. А и главниот голман им е повреден и така да ептен лоша среќа ги следи, немаат шанси |(
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.