1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светско првенство 2010

Дискусија во 'Спорт' започната од viki44e, 21 мај 2010.

?

Кој е вашиот фаворит за освојување на Светското првенство во фудбал?

 1. Шпанија

  43 глас(а)
  29,3%
 2. Бразил

  16 глас(а)
  10,9%
 3. Аргентина

  13 глас(а)
  8,8%
 4. Англија

  7 глас(а)
  4,8%
 5. Холандија

  14 глас(а)
  9,5%
 6. Германија

  25 глас(а)
  17,0%
 7. Италија

  20 глас(а)
  13,6%
 8. Франција

  3 глас(а)
  2,0%
 9. Португалија

  4 глас(а)
  2,7%
 10. Друга земја

  2 глас(а)
  1,4%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Паа светското првенство само што не почнало...Мн пивоооо,кикириткии,друштвооо..За кој ќе навивате вие?? :) Мои фаворити се Бразил и Италија ;) 8)
   
 2. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  5.324
  ooooooooo samo cekam da pocne me faka euforija sobiranje slikicki sea ni se preoritet so decko mi, a za pobeda neka pobedi najdobriot vazno mi e da ima dobar fudbal i zabava :rock:
   
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Јас сум за Италија :clap: ќе има добар фудбал
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  оооо и јас неможам да дочекам да почниии
  позз до вас 2 :)
   
 5. GuitarHero

  GuitarHero Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Италија и Шпанија ми се фаворити.
  Се надевам дека ќе има добар фудбал. :)
   
 6. C.Bradshaw

  C.Bradshaw Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  15
  Бразил и Англија. :lol:
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Италија е мојот фаворит
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.056
  Допаѓања:
  199.228
  Пол:
  Женски
  Одвај чекам да почне, ама сакам навистина квалитетен фудбал, со многу голови... ај ќе видиме како ќе биде, инаку мојот фаворит, со години наназад е Италија. Интересно ќе биде, чувствувам 8)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Италија и Аргентина. Првава одсекогаш ми била еден од фаворитите, ама и Аргентина нема да заостане годинава , така бар се очекува, само не знам Марадона да не ја оплеска :?: Има беспрекорни играчи, ама ако е пијан ... ништо :lol:
  Битно очекувам квалитетен фудбал, совршена концентрација на играчите и голови.
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  леле да ќе почнееее.
  тешко на нас што не сакаме многу фудбал ........
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас стандард - Франција :inlove:
   
 12. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Италија мој фаворит иако мислам дека Аргентина е непобедлива годинава
   
 13. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  И јас сум за Италија стандардно,па и за Шпанија. Ќе видиме како ќе биде, ќе почне еуфоријата наскоро.Еве две реклами баш малку да не фати фудбалска еуфорија :D

  [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/idLG6jh23yE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/idLG6jh23yE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-M3Q54rPjQw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-M3Q54rPjQw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/KInWdzZogQA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/KInWdzZogQA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.096
  Допаѓања:
  32.988
  Пол:
  Женски
  Ќе навивам за Бразил.
   
 15. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам, занчи уште 12 дена и почнува. Јас мислам дека победник ќе биде некоја Европска екипа, далеку од тоа дека Бразил и Аргентина не се моќни ама еве такво претчуство имам. Инаку по правило никогаш не навивам за фавоитите па така и сега ќе ги бодрам Португалија иако се во групата на смртта, потоа Холандија бидејќи имаат многу добра екипа и Србија бидејќи си ги чувствувам како наши. Италија мислам нема шанси да ја одбрани титулата, а за Шпанија не навивам бидејќи го освоија Европското па доста им е.
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Јас се надевав на Германија, на Европското беа втори, па сеа на ред им беше на светско да покажат подобар пласман, ама ништо од тоа нема да биде, се разочарав кога Балак се повреди па нема да игра на Светско, а без него репрезентацијата ја нема истата сила. :(
   
 17. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Lele edvaj cekam da pocne se si gleam ja od sport :D i sekako Spanija pa Italija ama Totti mi go nema :(
   
 18. ladybug

  ladybug Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Значи половина Македонија навива за Италија на Светско :)
  пред некој ден гледав една италијанска емисија за некои чудни работи и коинциденции па имаше некоја чудна пресметка за тоа кој ќе биде шампион годинава ... демек збирот на годините кога некој бил и ќе биде пак шампион бил 3467 или така некако :?: и според таа пресметка ова година шампиони ќе биле германците .. Колку им е точна таа пресметка ќе се види на крајот :) до тогаш Forza Azzurri ;)
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Оф Германците, ама со кој ќе играат бре... :?: :lol: Италија си е Италија (мафијашки фудбал има да играат :lol: ), екипата која ќе игра е без пардон, е сега реков и претходно Аргентина може, не се бунам и за нив, само ми е сумничав селекторот |(
  Уште некој ден одбројуваме...
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Е и јас сакав германците да бидат ама немаат шанси, ништо не прават без капитенот Балак а тој е повреден нема да игра. А и главниот голман им е повреден и така да ептен лоша среќа ги следи, немаат шанси |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.