1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Св.Кирил и Методиј

Дискусија во 'Религија' започната од vickyy90, 13 мај 2013.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Оваа година празникот се паѓа во петок...
  тие што го слават треба да спремаат мрсно(бидејќи славата инаку е мрсна) или посно бидејќи се паѓа во петок???
   
 2. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.703
  Допаѓања:
  4.211
  Пол:
  Машки
  Петокот кога се слават свети Методиј и Кирил е посен ден, така да се дава посна храна.
   
  На Witchman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Така и претпоставував,ама тој што си прашува никогаш нема да згреши :)
   
 4. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.703
  Допаѓања:
  4.211
  Пол:
  Машки
  Така е, од прашано нема згрешено. Сепак тој ден се јадат и риби.
   
  На Witchman му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Нека ни е честит денешниот празник на сите православни христијани.Да си го славиме многу години во благосостојба и мир. :sun:
   
  На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.215
  Допаѓања:
  41.874
  Со молив во рака, место оружје, да станеме подобри луѓе. Честит празник!
   
  На friendy и kikav им се допаѓа ова.
 7. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Честит празник на сите! :sun: :beer: