1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секојдневни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од girl.09, 9 декември 2013.

 1. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  54
  Ѓи разгледав темите мислам дека не е дупла, а темава ми треба. Премногу ми е едноставна мојата „фризура“ секој ден во „репче“ ќе сакате да ми кажете некоја фризура барем две до три фризури или доколку сте виделе на некој сајт за зимово :) која е секојдневна но да не е „репче“, исто така со пуштена коса е убаво ноо, неможам секогаш има случаеви кога неможам да ја измијам а да ми е мрсна и многу често ми се мрси ии неможам пуштена аа единствено таа ми стои убаво а не сакам и тоа со пуштена коса да ми стане пресекојнедна како репчето.....фала однапред :) ;)
   
 2. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  488
 3. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  54
  Фала многу ! :D (Само што повеќето се за долга коса а мојата ми е до раменици малку подолга но и многу ретка и кога правам некоја пунџичка па и не само тоа веднаш дека ми е степенаста и врвовите искачаат и се како антени :D
   
 4. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  488
  ^^ само треба упорно да пробуваш за да си ги најдеш сопствените финти да ги наречам, сигурно од прва нема да ти успеат, јас немам многу живци за правење фризури, имам 2-3 што ги имам увежбано ама ретко ги применувам.
  на youtube можеш да си напишеш qiuck/5 min hairstyles и да видиш како ги прават може ќе ти помогнат видеата.
  јас оваа редовно ја следам баш добри фризури прави
  http://www.youtube.com/user/LetsMakeitUp1
   
  На girl.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  54
  Фалаа многу :)) :*