1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секси "селфи" фотографии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од differentmkd, 1 мај 2014.

 1. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  Дали сакате/практикувате да си направите по некоја ваква фотографија?

  Каде завршуваат истите...остануваат во домашна архива лично за себе, со посебна посвета до некој, на социјалните мрежи...? :)


  [​IMG]
   
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Не знам каде завршуваат тие фотографии, но прилично сум сигурна каде ќе заврши темава. :D
   
  На Someonespecial и cooll им се допаѓа ова.
 3. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  И јас знам, групата на најпрегледувани :D
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  А ти ја отвори темава со надеж дека женските од форумов одма ќе почнат да постираат свои слики во "жешко" издание?
  Ах, баш провидно. Зошто ти требаше темава, можеш само да пишеш sexy girls на google и да гледаш и глееедаш, не мораше ни да се зачленуваш на форумов ако ти е само за секси селфи фотографии.
  А кога веќе отвараш тема, треба да почнеш со твоја секси фотографија, како што е редот. :D
   
  На tessie, Twinkles, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Јас лично не правам и не практикувам вакви фотографии на социјалните мрежи затоа што не сум таков тип на девојка и затоа што не сакам некој перверзен манијак да дрка и да фантазира на моите слики и не сакам да дојде до јавни скандали и до злоупотреби!А,мислам и дека не ми доликува ниту на години,ниту на моето образование така да правам! :fubar: :puke: :x :hai:
   
  На Tigerspassion, MermaidKiky, differentmkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  3.330
  Завршуваат на инстаграм, а ако добијат вулгарни коментари корисничките одат во сетингс за нареден пат некој дркаџија кога ќе кликне да му се појави: Ooops... this is a private account. :rofl:
   
 7. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  Нормално дека не, меѓудругото би се косело со правилникот на формуот...
  Најнормална појава веке и кај нас па зошто да не добие простор и за коментар, примери со непријатни искуства, злоупотреби...
   
 8. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Не,не сум таква девојка :lol: И можат сликите да бидат злоупотребени.
   
 9. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Не сум правела и не би правела.
   
 10. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Сум правела и правам сеуште чат-пат, онака чисто од радозналост да видам какви ми се можностите.. и cооl е! :D
  Ви препорачувам и на вас, па мислам една секси селфи сесија нема ништа да шкоди! :rock:
   
  На Tigerspassion, AziskaStrslenka и differentmkd им се допаѓа ова.
 11. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Исто,исто :D
  Е така де,што ќе глумам калуѓерка кога сум месождерка :rock: Шала,не знам што шкодат таквите слики стварно. :D
   
  На Tigerspassion и luci22 им се допаѓа ова.
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.505
  Допаѓања:
  3.212
  Пол:
  Женски
  Абеја со коментарите :D :D :D Ама во право си е ...

  Ај ќе разберам некоја да направи фотографија, ама истата да ја ставиш на фб, каде градите ти се цензурирани ( значи зборам за целосно гола девојка ) и да пишеш извинете на цензура? И одоздола гледаш еден куп простачки кометари од типот што би и правеле и колку е она јака, а она на секој коментар враќа со фала и срценца?

  Или пак таква фотографија по туш, и пишала случајна под туш... Како тоа случајна? :?: А фацата да и ја видите нема повеќе од 16 години девојчето. И се прашувам како тоа девојче не го знаат родителите кога таквите слики и се јавни на фб. Зарем не стигаат коментари до ушите на родителите? Не се срами дека тие фотографии можеби ќе ги види нејзин професор, братучед, роднина?
  Се нашло едно единствено нормално машко да и пише реален коментар со цел да ја освести дека можеби ја демне кекој педофил покрај тие слики, и го направија човеков абе не знам најголем непријател, љубоморен...
  Да ти е страв женско дете да родиш утре ден, не знаеш во што ќе израсне... :|
   
  На WildMk, LittlePinky и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 13. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Па фала богу бе брат, абе мој човек си ти... него ја незнам шо има тука толку лошо.. не е на одмет по некоја секси селфи сликичка! :D
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Ако на некој мозокот му е толку заостанат и глупав не може да произведи нешто попаметно и покреативно од вакви фотографии.

  Затоа овие личности ми се со кокошкин мозок.
   
  На LittlePinky, makedonkamak и Srckata28 им се допаѓа ова.
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  33.107
  Пол:
  Женски
  Ако мозокот функционира на ист начин кај секој, моралните вредности ќе имаат голема улога во општествениот и личниот живот, наспроти деградацијата која ја достигнаа.Однесувањето во согласност со нормите и правилата на моралот е заменето со контроверзност, вулгарност, нискост и дезориентираност за остварување на животните цели пропагирани од добрите начела.За жал,човечноста како една од моралните доблести ја детектира социјалната интелегенција која е под границите во современото општество,а мудроста,знаењето и умереноста се повеќе имаат занемарувачки третман.
  Рејтингот се брои според пиедесталот на интимноста.
  Очајно, патетично и страшно е до кој степен е сведено секојдневието...
   
  На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Немам такви слики , не би правела .. :^)
   
 17. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Имам многу вакви фотографии :lol: Ама ги бришам.. :P
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би направила вакви фотографии. Бог да чува. :^)
   
 19. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  765
  Ги поддржувам феминките кои се негативно настроени кон ваквите фотографии и во случај да се има, тие се за домашна архива а не за споделување бог да чува. А ти што ја створи темава, ти препорачувам на фејсбук да ја разгледаш страницата Macedonian girls таму ќе најдеш тоа што го бараш, оти паметни таму нема, а разголг'зени има :)

  П.с не сум против секси тела и слично, ама по рекламирање и коментари - сега доаѓам шири се, аа не, не,не !
   
 20. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35

  Ти благодарам на сугестија, се гледа дека многу повеќе си во тек и од машката популација па ќе испадне како онаа старата споредба..."плукам по турбо фолк во етер ама прва се качувам на маса кога не ме гледаат другите" :rofl:
  Како прво, колку што гледам, таа група нема ама баш никаква врска со селфи а како второ и многу побитно... ако машко отвори ваква (која колку и да си негативно настроена е актуелна) тема, според твоите размислувања значи дека ќе очекува слики - патем, кој вика дека само девојките се сликаат... :x
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.