1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот е најбитен?

Дискусија во 'Секс' започната од anima, 20 декември 2009.

 1. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Кажете ми што вие мислите,колку сексот игра улога во одржувањето на една врска.Јас мислам дека е многу битен момент,и многу зависи една врска од тоа колку ви е добар сексот со партнерот.
   
 2. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  160
  sekako deka e biten , no ima i drugi vazni segmenti koi pridonesuvaat vrskata da bide toa sto e :)
   
  На lovergirl19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annadod

  annadod Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  edna vrska nemoze da opstane bez seks,dokolku ne go zadovolis partenor so seks ke go pobara kaj nekoj drug a toa e ponizuvanje za nas zenite pa nie mozeme sve.
   
 4. betibeti69

  betibeti69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Najbiten faktor vo edna vrska e seksot,a tie sto se protivat se vo golema zabluda.Vrska kako vrska pa i brak.A koj ke prokomentira deka nema vistina vo toa ke kazam samo hm.
   
  На star.fire му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69
  Ne da e najbiten, klucen faktor e.
  Da ne bidam pogresno sfatena, site znaeme sto e potrebno za edna cvrtsa vrska, deka ne se bazira na seks samo, DA, se slozuvam, ali imaj se a nemaj dobar seks, za nikade si...
   
  На star.fire и daence.To им се допаѓа ова.
 6. Според мене сексот во една врска е подеднакво битен како и самата љубов во таа врска. Како што не би можело ништо да успее без љубов така и без добар секс. Мое мислење. Позз***
   
 7. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Се сложувам со Сандра-Ди,мислам дека сексот е клучна работа во една врска,нормално дека треба да има и други работи без кои не се може но сепак ако сексот не е добра страна во врската порано или подоцна ке има некое неверсво од страна на било кој партнер.Сепак на крај најголемиот број на неверства се случуваат заради секс...
   
 8. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  57
  zavisi za sto e najbiten
  dokolku se raboti za emocioalna satisfakcija togas da, no sto ti vredi ako imas super dobar sex so nekoja licnost ako nemate razbiranje,ako imate razlicni stavovi, zelbi, sfakanja,interesi,razlicni zivotni razmisluvanja.......
  znaci do umerena granica- da, biten e
  no dokolku imate razbiranje s nekoja licnost togas mozete da si akzete sto ocekuvate eden od dr i da go napravete seksualniot zivot povozbudliv
   
  На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. angelinatodorovska

  angelinatodorovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Da sekako deka seksot e najbiten vo edna vrska. Bitni se i drugite raboti, kako megusebnoto pocituvanje, tolerancija, prifakanje na negativnostite. Mislam deka megusebnata fizicka i duhovna privlecnost treba da e obostrana, taka vrskata ke trae :)
   
 10. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  seksot prosto kazano ja odrzuva vrskata pa i brakot, no sekako toa ne moze da funkcionira i bez pocit i megusebno razbiranje.
   
 11. iskusna

  iskusna Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  SE SLOZUVAM SO SITE KOMENTARI.SITE SI DRZAT MESTO NO KE DODADAM I DEKA SEKSOT IMA VLIJANIE I NA RASPOLOZENIETO.OSLOBODUVA OD STRES.(OVA OD ISKUSTVO ;) ),NO SE RAZBIRA DA E SO PARTNER STO VE SAKA I RAZBIRA I POCITUVA NE SO KOJ BILO T.E. NE BEZ EMOCII!!!!!!!!!!!!!!!!!
   
 12. Секако дека е важно водењето љубов.Зазема поголем удел во врската,мн врска не успеваат токму поради тоа.Секој сака да ужива во тој чин :)
   
 13. falling-star

  falling-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  некој би рекол дека сексот не е најбитен, и дека секој кој размислува поинаку е плиток, неморален, не доживеал вистинска љубов, и сл. меѓутоа, јас би рекла дека една врска е механизам, или еве да речеме синџир составен од одреден број на алки.. секоја алка е битна компонента за синџирот (односно врската,или бракот) да биде силен и издржлив. овие алки се љубовта, довербата, почитта, грижата, вниманието, итн. итн. една од овие алки е и сексот - не е ниту повеќе, ниту помалку важна од било која од погоренаведените "алки".
  заклучок: ако ослабе една од алките, сиџирот е склон кон раскинување. за да опстане една врска мн е битно да се работи на сите сегменти подеднакво..
  позз ;)
   
  На free и Zumbula им се допаѓа ова.
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  334
  Сексот не е најбитен.Тој е еден од одржувачите на врската,но има и побитни работи од него,а тоа е почитувањето,довербата,разбирањето. 8)
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  според мене најважни работи за една врска да успее се довербата, разбирањето и сексот :)
   
  На ma4e-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Битен е и текако компатибилноста во сексот страста тоа е еден голем дел од врската кој ако не тече како што треба предизвикува мн др нешта да не штимаат...жално некако ми е ама така е :) физичко е но начин е да се искаже љубовта без зборови а мн пати зборови се излишни тука настапува сексот и погодете што треба да е добар! ;) позз
   
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.174
  Пол:
  Женски
  Битен но не и најбитен. Тоа го сфаќам дури сега после долгогодишна врска, и си викам-добро бе како можеше баш со овој да ми е најлош сексот :^) Не дека е незадоволителен, но е многу просечен, ништо "wow" како што сум била навикната порано. Но врскава успева многу повеќе од било која друга претходно, и овој дечко не би го мењала за ни еден друг.

  Како што тешко се наоѓа лојален партнер во денешно време, спремна сум со овој ако треба јас да бидам цел живот иницијаторот за секс и да се помачам за подобрување на сексот :)
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  За жал денеска е КЛУЧЕН фактор! Не му даваш, ајт создравје!
   
 19. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Не само за маживе, и за жените денес сексот е еден од клучните фактори да успее една врска.. Ако нема секс, нема ни страст човек ќе олади па ќе нема ни љубов.. едноставно е. Но тука играат голема улога почитта, разбирањето и довербата во врската.
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Па нормално. Јас на дечко ми му се налутив сериозно и му прекорив затоа што во две недели само два пати имавме односи. Скарлет, а зошто за жал :^)